Міжнародна студентська конференція зібрала на філфаку УжНУ доповідачів з України, Німеччини, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Болгарії, Чорногорії й інших держав

«Актуальні проблеми філології та журналістики» широка аудиторія студентів, аспірантів, молодих науковців обговорює вже втретє

26 квітня на філологічному факультеті Ужгородського національного університету розпочала роботу ІІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів та аспірантів «Актуальні проблеми філології та журналістики».
Мирослава Лендьел, Наталія Венжинович та Анна Чаварга

Відкрила захід декан Галина Шумицька, яка привітала молодих науковців і побажала їм плідної роботи. Із вітальним словом також виступили проректор із навчально-наукової роботи Мирослава Лендьел, голова Наукового товариства студентів і аспірантів філологічного факультету Анна Чаварга, заступник декана з наукової роботи Наталія Венжинович.

Галина Шумицька

Доповідачами на пленарному засіданні стали ужгородські студенти Іван Габор з розробкою «Особливості розробки інтерактивної карти діалектів української мови», Михайло Демчик з темою «Образ Федора Корятовича в контексті історії та прозового фольклору Закарпаття», молода викладачка Наталія Толочко з розвідкою «Зародження регулярного телемовлення на Закарпатті: суспільно-історичний контекст», гості з Софії (Болгарія) Веселіна Ніколова та Емона Динева, які розповіли про здобутки болгарської україністики в Софійському університеті ім. Св. Климента, та полтавка Вікторія Калюжна, котра  характеризувала жіночі образи в оповіданнях Олени Звичайної про Голодомор.

Після першої частини заходу відбувся перегляд нещодавно знятого Медіацентром УжНУ науково-популярного фільму «Лабіринт Чучки. Життя після життя», присвяченого випускникові філологічного факультету УжНУ професору Павлові Чучці до 90-річчя від дня його народження. Підготував аудиторію до показу виступ одного з авторів стрічки – заступника редактора Медіацентру Віталія Завадяка.

Серед доповідачів форуму – молоді науковці з Німеччини, Чехії, Словаччини, Болгарії, Чорногорії та 17 областей України. Післяобідньої пори вони розійшлися представляти свої доробки по секційних засіданнях.

Антоніна Чундак,
фото, відео Віталія Завадяка,