В Ужгороді презентували книжку про етногенезу русинів-українців

В Ужгороді презентували книжку про етногенезу русинів-українців

Ірина Гармасій, Віктор Кирій та Любомир Сікора
25 квітня у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація наукового дослідження аспіранта Інституту народознавства НАН України Віктора Кирія та голови Всеукраїнського громадського об’єднання «Бойківське етнологічне товариство» Любомира Сікори – «Етногенеза русинів».

Монографія, яку рецензували троє професорів Ужгородського університету Михайло Тиводар, Микола Вегеш, Павло Чучка, є фундаментальним дослідженням походження українців. Венетська теорія у питанні визначення первинної Русі знаходить тут своє всебічне системне висвітлення. Автори проаналізували сотні античних, середньовічних джерел, спиралися на дані археології та антропології.

В Ужгороді презентували книжку про етногенезу русинів-українцівНауковці дослідили, що етнонім «русь-рутен» зафіксований у багатьох історичних джерелах, перша з яких датується ХVІІ століттям до нашої ери. Значної уваги в монографії надано дослідженню етнічного походження кельто-фракійської народності бастарнів, східна галузка якої заклала основи етногенези племені полян (антів).

Науковці вважають, що русинами називали себе українці принаймні з часів доби Ярослава Мудрого, й так називали українців інші народи до останньої чверті ХІХ століття.

Організувала й модерувала акцію журналіст, голова Закарпатської філії ВО «Рух захисту української мови» Ірина Гармасій.

Наприкінці добірку своїх праць львівські науковці подарували обласній бібліотеці.

Іванка Когутич для Медіацентру УжНУ