Студенти-медики вчаться самі й розповідають іншим, як надавати невідкладну допомогу

Що два тижні у вихідні на безплатних курсах «Медичний волонтер УжНУ» підготовлені добровольці навчають, як правильно діяти в екстрених ситуаціях

Що два тижні у вихідні студенти-медики влаштовують безплатні курси «Медичний волонтер УжНУ» – навчають надавати першу долікарську допомогу, аби вміти правильно діяти в екстрених ситуаціях.

Уже впродовж двох років на медфаку діють курси «Медичний волонтер». Інструктори – студенти-медики, що пройшли попередню підготовку в Києві на базі Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України і отримали сертифікати, які засвідчують їхні знання й спроможність навчати інших.

Відтак волонтери показують, як надавати невідкладну допомогу, як-от: виконувати травмоогляд, допомагати при зупинці дихання (серцево-легенева реанімація), зупиняти кровотечі, також розглядають пневмоторакс, травми шийного відділу хребта, вчаться евакуації і транспортування хворих.

Один із добровольців, локальний координатор проекту «Медичний волонтер» від UMSA Юрій Машіка розповідає, що взяти участь у курсах може всяк охочий – для цього лише потрібно подати онлайн-заявку, бо ж навчаються групами по 10 чоловік, аби всі змогли спробувати все на практиці й устигли засвоїти необхідний обсяг інформації. Долучитися може кожен – не має значення, студент якого факультету висловлює цікавість. За цей час цінних знань набули економісти, математики, фізики, філологи та студенти інших факультетів університету.

Юра Волянський

Один із тих, хто відвідав тренінг – 4-курсник медичного факультету Юра Волянський, розповідає: «Я медик, але практика для нас надзвичайно важлива і зайвою ніколи не буває – навіть якщо вона на манекенах. На курси прийшов для того, щоб набути практичних навичок надання допомоги. На щастя, в мене не було випадків, коли людина потребувала невідкладної помочі, однак тепер я точно вмітиму її надати. Сюди мене запросили одногрупники, які й самі вже пройшли курси. Ну, і я, своєю чергою, розповім іншим і порекомендую пройти навчання».

Уміти надавати невідкладну допомогу мають уміти всі, а не лише медики – впевнені організатори, бо це може врятувати життя людині ще до приїзду швидкої. Мають намір вдосконалити свої знання і навчати надавати ще й педіатричну і військово-тактичну допомогу при бойових діях.

Ксенія Шокіна