Науковці УжНУ допомагають Україні адаптуватися до кліматичних змін
Біологічний факультет долучився до міжнародного проєкту з оцінки кліматичної вразливості під егідою Лісової служби США
Завідувач кафедри Владислав Мірутенко долучений до наукових консультацій проєкту «Екологічна безпека шляхом зниження кліматичної вразливості на місцевому рівні в Україні» Лісової Служби США, що реалізує в Україні ГО «Безмежна Україна». Метою цієї ініціативи є розробка пропозицій і необхідних інструментів, які дозволять Україні пом’якшити наслідки зміни клімату й навчити місцевих управлінців (як на рівні громад, так і на щаблі керівників установ природно-заповідного фонду) адаптуватися до них.
Вже на початкових стадіях реалізації проєкту було виявлено брак необхідних обсягів відкритих даних, які можна було б трактувати без додаткового наукового аналізу. Накопичена статистика щодо середньорічних температур, опадів, причин виникнення пожеж і появи інвазійних видів не завжди належним чином згруповані за регіональною або ландшафтною ознакою, що може призвести до некоректного тлумачення. Лише на 2019 рік українські науковці фіксували понад 60 високоактивних інвазійних видів рослин, зосередження яких не є рівномірним у розрізі різних зон. Непередбачувані наслідки, які досі не можна оцінити остаточно, вносить і війна росії проти України.
Тож біологічний факультет УжНУ 2025 року планує особливу увагу зосередити на дослідженнях і наукових напрацюваннях, які можуть впливати на посилення стійкості та адаптацію до змін клімату.