Закарпатські фахівці-інформатики обмінювалися досвідом роботи на Всеукраїнській конференції в Житомирі

Теми доповідей наших земляків стосувалися узагальненого досвіду проведення Літніх шкіл з програмування в нашій області та участі наших школярів у Всеукраїнському турнірі юних інформатиків

Урочисте відкриття конференції
І Всеукраїнська конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці» відбулася на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка 9–10 листопада. Участь у ній узяли відомі фахівці галузі з України, Польщі та Азербайджану.

Закарпатську область на конференції представляли троє інформатиків – педагог з Виноградівської ЗОШ №8, заслужений учитель України Іван Ісак, вчитель Хустської гімназії-інтернату Микола Дронь та завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Ужгородського університету, доцент Олександр Міца.

Микола Дронь, Олександр Міца, Іван Ісак

Теми доповідей наших земляків стосувалися узагальненого досвіду проведення Літніх шкіл з програмування в нашій області. Окрім цього, велику увагу було присвячено активній участі наших школярів у Всеукраїнському турнірі юних інформатиків.

До речі, учні Закарпаття братимуть участь у турнірі, який відбудеться 14–19 листопада в Чернівцях.

Досвід у цій галузі накопичений чималий. Вперше наші команди долучилися до цих змагань у 2014 році, коли вони відбувалися в Ужгороді. Організатором того заходу був Олександр Міца. Відтоді закарпатські колективи школярів – регулярні учасники турніру юних інформатиків. Додамо, що наші учні до того ж є й регулярними призерами цих заходів. Так, у 2014 році збірна команда Виноградова (тренер Іван Ісак) виборола бронзові медалі, у 2015 та 2016 роках збірна області (тренер Микола Дронь) виборола бронзові та золоті медалі.

На турнір у Чернівцях закарпатська команда їде в такому складі: Адальберт Макарович (капітан) та Анастасія Цибик (класична гімназія Ужгорода), Дмитро Майор та Володимир Зварун (Хустська гімназія-інтернат), Юліана Юрченко (Ужгородська спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів). Тренером нашої команди є Микола Дронь. Спонсором збірної є інтернет-провайдер у Тячівському районі – компанія «Інфобайт сервіс» (власник – Петро Михайльо).

Учасники конференції

Наполеглива праця закарпатських фахівців не залишилася непоміченою. Якщо в 2014 році на турнірі в Ужгороді виступило 8 команд, то надалі ця кількість тільки зростала, і цьогоріч очікується вже 17 збірних з усієї України. Зауважимо, що активність закарпатських інформатиків заслуговує бути взірцем і для інших галузей шкільної «науки».

Доповіді наших фахівців на Всеукраїнській конференції в Житомирі були вислухані з великим інтересом. Сподіваємося, що активна участь фахівців-інформатиків із Закарпаття сприятиме не тільки розвитку інформатики та програмування в нашій області, а й підніматиме загальноукраїнський рейтинг Ужгородського університету та краю в цілому.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та
фізико-математичних дисциплін, доцента Олександра Лавера