Наприкінці вересня в Рахові відбулася міжнародна науково-практична конференція з нагоди 10-річчя включення букових пралісів Карпат до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Біологи УжНУ взяли участь у міжнародній конференції з нагоди 10-річчя включення букових пралісів Карпат до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКОНа форумі підбили підсумки вивчення пралісових екосистем у Карпатському регіоні і накреслили перспективи дальшої роботи в рамках міжнародної співпраці з вивченню лісів Карпатської гірської країни. Надання пралісам такого високого міжнародного статусу було ініційоване колективом співробітників Карпатського біосферного заповідника на чолі з професором Ф. Д. Гамором.

Любов Фельбаба-Клушина

У роботі конференції взяли активну участь співробітники біологічного факультету УжНУ. Також до складу національної керівної групи української частини Спільного Керуючого комітету українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» було включено завідувача кафедри ботаніки професора Любов Фельбабу-Клушину.

Тішить, що цей науковий форум відбувся на території України, адже саме в межах Закарпатської області збереглися найбільші суцільні площі пралісових екосистем.

За інформацією біологічного факультету УжНУ