Студенти ФІМВ пізнавально екскурсували Словаччиною та Австрією
Міжнародну навчально-ознайомчу мандрівку молоді організували за сприяння декана факультету історії та міжнародних відносин Віталія Андрейка
За сприяння декана факультету історії та міжнародних відносин Віталія Андрейка 28 квітня відбулася міжнародна навчально-ознайомча екскурсія до Словаччини та Австрії.
Розпочали поїздку із зустрічі із Послом України в Словацькій Республіці Мирославом Кастраном, який є нашим земляком, випускником Ужгородського університету. Зустріли студентів у посольстві в Братиславі дуже тепло. Спілкувалися в дружній атмосфері. З перших хвилин розмови амбасадор своєю відкритістю завоював прихильність студентів. Мирослав Кастран згадав про всеосяжну підтримку Словаччиною України, оскільки саме Словацька Республіка першою поставила нашій державі протиповітряний комплекс С-300. Також саме Словаччина першою з країн коаліції, поставила нам літаки, що свідчить про непохитну позицію у російсько-українській війні.
Студенти «засипали» дипломата запитаннями, зокрема цікавилися кар’єрною драбиною дипломата (Ірина Козоровська (1 курс, спец.«МВСКРС»). Вразило, що Мирослав Кастран починав свою шлях дипломата з посади спеціаліста другої категорії в одному з управлінь Міністерства закордонних справ України. Крок за кроком пан посол досягав нових вершин – працював на дипломатичній службі у Нью-Йорку, потім у Канаді. Тепер уже три місяці обіймає посаду Посла України в Словацькій Республіці.
Також студентів неабияк цікавили внутрішні особливості професії дипломата (Богдана Руснак, 1 курс, «Бізнес-адміністрування»). Мирослав Кастран поділився цікавою історією про нелегальних мігрантів з України, які, шукаючи кращого, врешті дістали депортацію з Угорщини та Чехії. Він разом з колегами допомогли парі з тимчасовим місцем проживання та сприяли їхньому поверненню на Батьківщину.
Запитували й про дещо вороже ставлення словацького населення до війни в Україні (Валерія Попович, 2 курс, «МВСКРС»). Амбасадор відзначив, що російська пропаганда, яка шириться переважно від опозиційних партій, має негативний вплив на суспільну думку. В своїй інформаційній агресії росія задіяла роботу понад 200 каналів із фейковими новинами про війну.
Після плідного спілкування у посольстві студенти на чолі з викладачами доцентками Мартою Шелембою та Вікторією Зеліч вирушили підкорювати старовинний Відень, який спочатку зустрів зливою, а потім зачарував учасників екскурсії вечірньою красою. Резиденція кожного австрійського правителя – Гофбург – ввечері виглядає ще величніше.
Готична архієпископська церква Собор Св. Стефана зачарувала не тільки екстер’єром, а й внутрішнім оздобленням.
Далі був Віденський державний оперний театр, Художньо-історичний музей і Марія-Терезієн-Плац та Віденська міська рада. Завершилася поїздка прогулянкою вечірнім Віднем.