Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Актуальні питання девіантної поведінки обговорили студенти-психологи на онлайновому круглому столі

Під час зібрання ішлося про сутність, форми прояву та структуру девіантної поведінки особистості, чинники її виникнення

0 108
На кафедрі психології відбувся круглий стіл онлайн на тему: «Девіантна поведінка як соціально-психологічна проблема». Організувала захід викладачка кафедри психології Інна Юхименко.

Актуальні питання девіантної поведінки обговорили студенти-психологи на онлайновому круглому століРозпочали зі вступного слова завідувачки кафедри, професорки Уляни Михайлишин, яка, відзначила актуальність теми круглого столу. Наголосила, що сьогодні через нестабільність суспільства, нехтування загальнолюдськими цінностями посилилися негативні тенденції, які висувають підвищені вимоги до самовизначення й стабільності особистості, а також провокують її девіантну поведінку, аномалії розвитку, а нерідко – деградацію й саморуйнування. Це пов’язано з глибокими соціально-економічними і політичними змінами, що різко загострили соціальні проблеми, збільшило психологічні розлади великої кількості населення, особливо підлітків. Проблема девіантної поведінки та корекції завжди була однією з найважливіших у педагогіці, психології, кримінології, але нині набула масового характеру й потребує особливої уваги.

Під час зібрання розглянули такі питання, як сутність, форми прояву та структура девіантної поведінки особистості, чинники її виникнення.

Активну участь у дискусії взяли студенти-психологи 4-го курсу заочної форми навчання. Зокрема, Іванна Маренич охарактеризувала основні підходи до вивчення девіантної поведінки. Мирослава Борщик дала характеристику агресії та агресивній поведінці, умовам її формування та віковим проявам.

Діана Божко зупинилася на особливостях делінквентної поведінки особистості, описала антисоціальну (соціопатичну) особу.

Богдана Котлярова висвітлила питання залежної поведінки (адиктивної) особистості, а саме, розповіла про фактори та форми залежної поведінки.

Жваву дискусію визвали питання, що стосуються психології суїцидальної поведінки. Ганна Чорней акцентувала увагу на структурі суїцидальної поведінки, типології та основних групах суїцидів; описала вікові особливості суїцидальної поведінки.

Підсумкова робота круглого столу передбачала обговорення питань діагностики та профілактики девіантної поведінки. Олеся Іваняс зупинилася на питаннях психологічної діагностики особистості з девіантною поведінкою, зокрема, проаналізувала принципи, стадії та методи психологічної діагностики.

У результаті обговорення учасники круглого столу були єдині у думці, що девіантна поведінка є однією з найактуальніших проблем сьогодення. І найважливішим завданням, що стоїть на сучасному етапі перед навчальним закладом, є вирішення проблеми організації роботи з профілактики поведінки студентів, що відхиляється від норми.

За інформацією кафедри психології
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.