Бронетехніка, зброя та навчальні лабораторії: Чим забезпечена кафедра військової підготовки УжНУ?
У перспективі мілітарний підрозділ доукомплектується засобами зв’язку та інтерактивною дошкою для тактиків, яка дозволить в 3D моделювати ситуації, планувати наступ, оборону, контрнаступ
Студенти тут ходять у формі і виявляють честь офіцерам, за потреби екіпіруються в бронежилети і каски, користуються автоматичною та артилерійською зброєю, пораються з бронетехнікою. За 5 років кафедра військової підготовки УжНУ встигла серйозно озброїтися і укомплектуватися. А віднедавна тут діють нові навчальні лабораторії, розповідає завідувач кафедри Василь Олійник.
«Наше завдання на цей рік – надання кафедрі максимальної практичної спрямованості, – каже Василь Олійник. – Наші слухачі ще з початку заснування кафедри мають багато практичних занять, навчаються у безпосередніх учасників бойових дій, яких більшість у нашому колективі. За час існування кафедри ми суттєво розширили матеріально-технічну базу. А цього року обладнали навчальні лабораторії психології, тактики, управління вогнем артилерії та мобільний клас для тактичної медицини. Але нам завжди хочеться більшого, завжди дивимося, що можна поліпшити».
Так, зокрема, гостям – ректорові та проректорові – показали, як працюють усі навчальні лабораторії і як відбувається навчальний збір.
Приміром, у психологічній лабораторії продемонстрували роботу з Психолотом – спеціальним пристроєм, що визначає психічний стан військовослужбовців і їх придатність до служби у тих чи тих підрозділах. У лабораторії тактики показали, як працює тутешній тир. Артилеристи розповідали про те, як навчаються коригувати вогонь і завдавати ударів. А завершальною частиною «екскурсії» стали заняття з тактичної медицини й робота з мінометами і БМП.
«Щонайменше раз на рік ми приходимо на військову кафедру, аби подивитися, які зміни тут відбуваються, – каже в коментарі Медіацентру ректор УжНУ Володимир Смоланка. – Найбільш приємно, що кафедра використовує сучасні технології у навчальному процесі. Постійний апґрейд сприяє тому, що молодь хоче йти навчатися сюди. Колектив помітно старається, щоб зробити навчальний процес цікавим і «несухим» щодо подачі інформації та поєднання теорії з практикою. Саме це важливо для сучасного студента. Радянським підходом уже нікого не зацікавиш».
Володимир Смоланка каже, що ректорат завжди сприяє побажанням кафедри, бо розуміє важливість і необхідність її функціонування на високому рівні.
«Наш принцип такий, що ми підтримуємо всіх, та найбільше тих, хто добре працює. Тепер кафедрі бракує деяких деталей для покращення навчального процесу. Ось, наприклад, квадрокоптер для навчання розвідників та інших підрозділів. Я думаю, що найближчим часом вдасться забезпечити кафедру і ним», – резюмував ректор.
А Василь Олійник поділився планами дальшого розвитку кафедри: у перспективі мають намір доукомплектуватися засобами зв’язку та інтерактивною дошкою для тактиків, яка дозволить в 3D моделювати ситуації, планувати наступ, оборону, контрнаступ.
Наступний набір на кафедру військової підготовки відбудеться у вересні 2020 року.