Перед навчальним збором усі курсанти повторно пройшли військово-лікарську комісію, розповідає завідувач кафедри військової підготовки Василь Олійник. «Це потрібно для того, щоб упевнитися, що за два роки навчання їх стан здоров’я не погіршився і вони так само придатні до військової служби. А з огляду на карантин ми також попросили курсантів заповнити анкети щодо ймовірних ризиків, пов’язаних із COVID-19»
О 8:45 усі збираються на шикування. Тепер, крім звичної перевірки присутніх та оголошення розпорядку на день, курсантам проводять температурний скринінг. Якщо температура вища за 37.2 – до занять не допускають.
«Протягом трьох тижнів навчального збору курсанти закріплюватимуть свої знання на практиці й здобуватимуть нові. Ще один тиждень відведено на підготовку до держіспиту й складання присяги, – розповідає Василь Олійник. – Кожен взвод (а їх у нас 5) має заняття в окремій локації на свіжому повітрі. Маємо й один навчальний день у військовій частині – цього року, на жаль, довелося обмежити перебування там. Тож солдатської каші, так би мовити, не скуштують».
Вогнева підготовка, тактична медицина, військово-інженерна підготовка, робота з озброєнням, БМП та робота в психологічній лабораторії – ось далеко не повний перелік дисциплін, які протягом місяця прослухають курсанти.
На заміну 4 тижням життя у казармах військової частини навчальними класами у період карантину стали зелені зони поблизу кафедри. Так, у перший тиждень збору на одній галявині курсанти вчилися шукати міни, на сусідній – розбирали автомати, трохи далі – відпрацьовували вогневу підготовку, а на території навчальної лабораторії тактики вивчали тактичну медицину. Ще один взвод протягом дня перебуває у військовій частині.
На випадок поганої погоди мають укриття. Також у розпорядженні актовий зал «зеленого корпусу» та великі авдиторії кафедри, аби дотримуватися соціальної дистанції.
Присягу на вірність українському народові цього року курсанти складатимуть без публічних урочистостей на площі Народній. Обмежаться лише «своїми» на майданчику біля кафедри.
«Шкода, що через карантин вони не зможуть відчути солдатського життя у казармі. Це завжди особливий етап навчання на кафедрі. Однак виходимо з того, що маємо. Зрештою, військовий повинен бути готовим до непередбачуваних ситуацій та гідно давати їм раду», – резюмує Василь Олійник.