Євген Костенко закликає абітурієнта до осмислених кроків: «Якщо медицина не сниться, тобі нема чого в ній робити»
Декан стоматологічного факультету УжНУ – про будні і свята підрозділу
Декан стоматологічного факультету Євген Костенко наголосив, що цього року діє нововведення: пороговий бал двох сертифікатів ЗНО (з біології та хімії / математики) повинен становити не менше 150 балів. Це значно зменшує кількість випускників, котрі можуть вступати на «Стоматологію» або ж на «Лікувальну справу», тому такої запеклої конкуренції за місця в рейтинговому списку, як у попередні роки, тепер не буде.
Тих же, хто виявить бажання опановувати цей нелегкий фах саме в нашому університеті, чекає насичена навчальна програма, сучасна матеріально-технічна база, яскраве дозвілля та привітний колектив факультету, завжди готовий допомогти. До того ж відбувається постійне вдосконалення умов, котрі надаються студентам для оволодіння навичками, що конче потрібні фахівцю в галузі стоматології.
Довідкова інформація
Основу факультету становлять 7 кафедр. Дві відповідають за післядипломну підготовку, 5 – за додипломну:
- кафедра хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії та онкостоматології;
- кафедра терапевтичної стоматології;
- кафедра дитячої стоматології;
- кафедра ортопедичної стоматології;
- кафедра фундаментальних медичних дисциплін.
До структурних підрозділів післядипломної освіти належать:
- кафедра стоматології післядипломної освіти з курсом терапевтичної та ортопедичної стоматології;
- кафедра стоматології дитячого віку.
Таким чином, на факультеті представлені всі напрямки стоматології, започатковано потужні наукові школи – й усе це успішно працює.
До того ж на факультеті діють навчальні центри: Науково-дослідницький та навчальний центр молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок, Науково-навчальний центр судової стоматології та Центр імплантології і хірургічної стоматології.
Засвоївши достатню кількість теоритичних знань, студенти мають змогу реалізувати їх на практиці. За словами Євгена Яковича, основними базами для цього є заклади охорони здоров’я Закарпатської області, Університетська стоматологічна поліклініка, а також клініка «Petramed» у Словаччині, з котрою у підрозділу підписаний договір про співпрацю.
«Університетська стоматологічна поліклініка є клінічною базою, де працюють і викладають висококваліфіковані лікарі-стоматологи (професори, доценти), вона устаткована надсучасним обладнанням, є найбільш титулованою серед клінік міста», – запевняє декан підрозділу. На прийом можуть приходити не лише працівники й студенти нашого вишу, а й будь-хто з жителів міста. До того ж заклад виконує програму, яка передбачає добровільне і безкоштовне надання стоматологічних послуг військовослужбовцям 128 бригади.
Працівники поліклініки, за словами Євгена Костенка, завжди готові прийти на допомогу студентам: «Тут ніхто нікому ніколи не відмовить. Я ставлюся до студентів так, як би хотів, щоб до мене ставилися. Це мій постулат, за яким працює і весь факультет».
Студенти, своєю чергою, активно беруть участь у науковому житті факультету. Тут функціонують Студентське наукове товариство (СНТ) та Студентські наукові гуртки (СНГ). Щорічним заходом на підрозділі, котрий збирає гостей із різних міст України та з-за кордону є Міжнародна стоматологічна конференція студентів та молодих учених, що цьогоріч відбувалася всьоме. Торік стоматологічний факультет брав активну участь у XVI засіданні Клубу імплантологів України, яке вперше за історію заходу провели на Закарпатті.
Представники стоматологічного підрозділу долучаються до традиційних університетських дозвільних заходів: конкурсів краси, днів факультету, кубка декана тощо. До того ж часто в підрозділі організовують кінопокази, збираються, аби пограти в мафію. Є тут і свій унікальний науково-розважальний щоквартальний журнал «Affinaige».
«Для тих, хто хоче, – в нас є всі можливості. Їх навіть більше, ніж будь-де інде», – переконує декан підрозділу. Однак попереджає: йти сюди треба за покликом серця, а не лише через уявлення про прибуткову професію чи на бажання батьків.
Євген Якович розповідає, що на факультеті навчаються й іноземні студенти, їх завжди радо запрошують сюди здобувати лікарський фах. Після закінчення УжНУ студент легко може нострифікувати диплом у будь-якій європейській державі. «Ми чи не єдиний ВНЗ в Україні, що зробив для нострифікації однакові з європейськими документами про освіту години й кількість балів», – ділиться пан Костенко. До того ж додає, що часто інші університети України запозичують нововведення саме нашого стоматологічного підрозділу й працюють за нашою моделлю.
Можливостей для абітурієнта, котрий бачить себе в майбутньому лікарем-стоматологом – безліч. Однак не варто забувати, що це насамперед робота з людьми.
«Це дуже тяжка праця й постійна відповідальність. У вас щосекунди в руках інструмент, і кожної секунди пацієнт може піти й не повернутися. Ви весь час відповідальні за масу людей», – застерігає Євген Якович. При цьому порівнює свій фах із мистецтвом: «Наше завдання – як у викладача музичної школи: поставити руки й дати інструменти, аби з цими знаннями й уміннями студент міг іти далі в клініку. Однак дуже важливо вчасно зробити вибір: якщо медицина не сниться, тобі нема чого в ній робити».
Євген Костенко розповів, що, прийшовши на факультет, застав тут дев’ятьох людей. Нині викладацький склад налічує 128 осіб. «Ми розрослися – і це надзвичайно приємно. Факультет розвивається і надалі й чекає нових студентів. Хочу побажати їм успіху і запевнити: з кожного може вийти лікар, але треба, аби руки працювали від голови, була співдружність моторики й думки. Важливим є і вміння знаходити спільну мову з пацієнтом, працювати в колективі. Якщо це все є – проблем не буде ніяких».