Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

День Європи: із консулом, перспективами та відпочинком

На факультет міжнародних економічних відносин завітав провідний консул Генконсульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті

0 417
День Європи: із консулом, перспективами та відпочинком
День Європи: із консулом, перспективами та відпочинком
На факультет міжнародних економічних відносин у рамках відзначення Дня Європи завітав провідний консул Генконсульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті.

Символічно, що захід відбувався в кабінеті українсько-угорської дружби. Спочатку декан ФМЕВ Микола Палінчак привітав усіх зі святом, далі представив гостя й надав йому слово. Ласло Куті англійською мовою прочитав лекцію на актуальну для сьогодення тему. Так, ішлося, зокрема, про досвід Угорщини у Європейському Союзі, українсько-угорські відносини та очікування від запровадження безвізового режиму.

Промовця зацікавлено слухали першо- й другокурсники, котрі поділилися враженнями й для Медіацентру.

Денис Цап, 1-й курс: «Хочу відзначити високий рівень співпраці між Україною та Угорщиною, що пояснюється тісними історичними й економічними зв’язками між країнами. Молодь зацікавлена в таких зустрічах, як нинішня. Ласло Куті розкрив питання, якими ми чи не найбільше переймаємося. Наприклад, удалося зрозуміти офіційну позицію сусідньої держави щодо нашої. Запам’яталися й тези консула про взаємне бажання сторін до ширшого економічного та політичного співробітництва, про те, що не тільки Угорщина, а й Європа загалом зацікавлена в поліпшенні становища в Україні».

День Європи: із консулом, перспективами та відпочинком

Діана Ертел, 2-й курс: «Вразили рівень професіоналізму гостя, його відкритість, володіння мовою. Пан Ласло говорив так, аби було всім зрозуміло, щоб легко запам’ятовувалося. Зустріч надзвичайно сподобалася: виявилася пізнавальною й захопливою».

Олена Сюсько, 1-й курс: «Гість називав реальні факти стосовно впливу ЄС на розвиток Угорщини. Це дало поштовх до оптимістичних роздумів, що такий досвід може принести користь і Україні. Було цікаво послухати й про біометричні паспорти. Тепер стане простіше їздити за кордон, отож більшість людей зможе побачити Європу, ознайомитися з її культурою й запозичити дещо для нашої держави».

День Європи: із консулом, перспективами та відпочинком

Микола Палінчак

Резюмував Микола Палінчак: «Тепер ми ближчі до Європи. А наш факультет – ще ближчий, адже ми в цьому питанні повинні бути на кілька кроків попереду». Михайло Михайлович також повідомив про активну співпрацю з Угорщиною. Так, щороку в липні в Будапешті організовують літню школу. Декан закликав студентів долучатися до неї й цього разу. Крім того, за попередньою домовленістю з нашим послом в Угорщині, юнаки й дівчата ФМЕВ проходитимуть практику в посольстві України (у столиці сусідньої держави), в ООН (і брати участь у відповідних міжнародних конференціях), Генеральному консульстві України в Нью-Йорку (українська діаспора забезпечує житлом), Міністерстві закордонних справ тощо.

Наприкінці заходу Микола Палінчак подякував Л.Куті за зустріч і нагадав про продовження святкування: прибирання паркової зони, яке має завершитися боґрачем». Ось так – з користю та відпочинком – і завершили відзначення Дня Європи.

Мирослава Гараздій
для Медіацентру УжНУ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.