До кінця року має вийти перший том багатостраждального діалектного словника Миколи Грицака

Без спонсорської допомоги не зможуть побачити світ і наступні томи, тож, добродійники, – зголошуйтеся!

Як повідомив директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, до кінця цього року має вийти перший том «Словника українських говорів Закарпатської області» Миколи Грицака (1908–1979), над яким відомий закарпатський мовознавець, лексикограф, збирач мовних скарбів, доцент кафедри української мови УжНУ працював усе життя.

Словник  нараховує близько 250 тисяч реєстрових слів і вважається найповнішим представленням закарпатських діалектизмів. Досі він зберігався в Інституті української мови НАН України в рукописі. Кілька останніх років тривала робота над підготовкою видання до друку. Заплановано видати п’ять  томів словника, ще три вміщуватимуть матеріали, яку Микола Грицак не встиг упорядкувати.

Перший том вийде за сприяння меценатів. Директор Інституту української мови НАН України зазначає, що без спонсорської допомоги не зможуть побачити світ й наступні томи, тому головним нині є пошук добродійників.

Багатотомний словник Миколи Грицака  може стати найбільшим науковим проектом Закарпаття часів незалежної України після шеститомної «Історії карпатських русинів» Михайла Лучкая.

Іванка Когутич