Ужгородські студенти повернулися з чергового спортивного табору в Словаччині
Під час четвертого табору в рамках проекту «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство» між Словаччиною та Україною наша молодь опановувала падлборд, каякінг, віндсерфінг та плавання на каное
За словами декана факультету здоров’я людини, координатора проекту з української сторони, Олени Дуло, традиційно на табір з’їхалися по шістнадцять студентів з УжНУ та Кошицького технічного університету.
Наша молодь завдяки досвідченим інструкторам клубу серфінгістів Surfclub Domaša Holčíkovce опанувала чотири види спорту – падлборд, каякінг, віндсерфінг, а також плавання на каное. А головне – ознайомилася зі Словаччиною, дістала купу незабутніх вражень і знайшла нових друзів.
Крім навчання і тренувань, студенти грали у водне поло, змагалися у спритності, оглядали краєвиди мальовничого водосховища, плаваючи на каное чи байдарках вздовж берегів, купалися, засмагали. Найсміливіші навіть здійснили дев’ятикілометровий сплав на каяках по річці Ондаві.
Завершився літній табір врученням сертифікатів, нагород, а також романтичними посиденьками біля вогнища з піснями під гітару та смаколиками. Студенти щиро дякували організаторам за можливість чогось навчитися і відпочити та за теплий прийом.
«Радий, що приїхав на цей літній табір. Дуже сподобалось. Навчився азів усіх запропонованих видів спорту. Вдячний нашому декану Олені Анатоліївні, що є такий ґрант, що маємо змогу пізнати іншу країну, стихію водних видів спорту, які на Закарпатті наразі розвинені слабо. Знайшов тут друзів, словаки запрошують вже до себе поза програмою», – ділиться враженнями студент першого року магістратури Павло Росоха.
Серед студентів була й чемпіонка світу серед студентів з гирьового спорту, магістранта другого року Наталія Бенко, якій також сподобався табір. «Легко знайшли спільну мову зі словаками, закарпатський діалект цьому допоміг. Спробувала всі види спорту, але найбільше мені імпонує віндсерфінг. Крім гирьового спорту, виступаю також на спартакіадах УжНУ з плавання, але це не можна порівняти. Хотіла би, щоб і на Закарпатті таке було. Хороші були тренери, добре ставилися, допомагали, терпляче пояснювали», – каже Наталія.
Учасники висловлюють щиру подяку координаторам проекту з української та словацької сторін – деканові факультету здоров’я людини Олені Дуло та академіку Технічного університету в Кошицях Паволу Лопуховському.
Нагадаємо, взимку відбулися два табори зі сновбордингу на горі Красії на Великоберезнянщині та в Бахледовій долині у Татрах, у червні пройшов літній табір з водних видів спорту на Домаші. Наступний табір буде присвячений велосипедному виду спорту й відбудеться в Україні у жовтні.
Атмосферу тижня у Словаччині відчуйте з відео.
Фото, відео Патріка Поллака