Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Хімічний факультет відсвяткував своє 70-річчя!

На завершення заспівали й студентський гімн Gaudeamus в українській інтерпретації

0 966
Хімічний факультет відсвяткував своє 70-річчя!
Днями хімічний факультет урочисто відзначив свої ювілейні – 70 років. Дійство відбулося в приміщенні ужгородського лялькового театру й зібрало чимало викладачів, студентів і гостей. Усіх об’єднала любов до одного з найстарших підрозділів нашого вишу.

Хімічний факультет відсвяткував своє 70-річчя!

Розпочали святкування на високій ноті в прямому сенсі цього слова – хор «Боян» виконав Гімн України та «Боже великий єдиний…». Відтак до слова запросили декана хімфаку Василя Лендєла. Він згадав найголовніші події та досягнення, які міцно закарбувалися в історії факультету, а також осіб, котрі безпосередньо долучалися до його розвитку. Насамкінець побажав своїм колегам невпинно нарощувати потенціал хімічного підрозділу і впевнено рухатися вперед.

До вітального слова долучився й нинішній ректор університету Володимир Смоланка. Він на святі – особливий гість, адже його батько, Іван Смоланка, з 1968-го до 1974 року обіймав посаду декана хімфаку. Пан Володимир тепло згадує, що частина його дитинства вже була пов’язана з університетом. Жартує: «Те, що дехто називає запахом корпусу хімічного факультету, для мене є ароматом». «Я пам’ятаю, якою тісною дружною сім’єю жив факультет, як тісно спілкувалися його працівники навіть поза межами робочих місць», – каже він.

А ще, щиро зізнається, що справді любить цей підрозділ. Одна з багатьох причин – він «створює ритм Ужгородського національного університету», адже чимало наукових публікацій виходить саме з цього підрозділу. Також саме випускників-хіміків УжНУ нині найбільше працює в різних академічних установах у Києві, що підтвердили й гості-науковці зі столиці. «Хімічний факультет має велику перспективу й плідно розвиватиметься й надалі, але головне його надбання – це ви, викладачі», – підсумував ректор. Відтак вручив подяки найкращим працівникам.

Хімічний факультет відсвяткував своє 70-річчя!

Гості свята

Від імені влади привітав колектив факультету зі святом і вручив подяки і заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик. Грамотами міської ради на честь 70-річчя хіміків нагородила Ольга Василиндра. Володимиру Смоланці випала честь нагородити ювілярів ще й грамотами від обласної державної адміністрації.

«Промінчиками сонця» на святі стали маленькі учасниці «Танцювальної корпорації друзів», що подарували присутнім запальні танці. Також із хореографічною постановкою виступив колектив «Бліц».

Після виступів подяки за активну участь у житті факультету вручили й студентам-хімікам. Далі ведучі оголосили, що мікрофон на сцені «стає відкритим» і всяк охочий може виступити із привітанням. Таких, до речі, виявилося чимало. Тут і колишні випускники, котрі з нотками суму в голосі пригадували своє яскраве студентське життя нафакультеті, і почесні гості, серед яких був і віце-президент НАН України В’ячеслав Кошечко.

Закінчили вечір сюрпризом: хор студентів хімічного підрозділу під керівництвом завкафедри екології та охорони навколишнього середовища Степана Чундака вперше виконав пісню про рідний хімфак, що не залишила байдужих у залі. А на завершення заспівали й студентський гімн Gaudeamus в українській інтерпретації.


Катерина Хижняк
Фото, відео Роберта Паппа
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.