Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Стоматологи УжНУ подарували свято діткам Нижньобистрівської школи-інтернату

Гості підготували й свою розважальну програму – з конкурсами, флеш-мобом і подарунками

0 186
Нещодавно студенти, викладачі, співробітники стоматологічного факультету Ужгородського університету влаштували благодійну поїздку до Нижньобистрівської загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІ ступенів.

Стоматологи УжНУ подарували свято діткам Нижньобистрівської школи-інтернатуКажуть, робити добро треба постійно – тоді воно неодмінно тобі повернеться, а особливо коли робиш те найкраще для дітей! У день святого Миколая, як і кожного року, стоматологи УжНУ вирішили відвідати з благодійними намірами дітей школи-інтернату на Хустщині. Ще з кінця листопада на факультеті збирали різноманітну допомогу небайдужих для закладу. Напередодні закупили теплих речей, подушок, покривал, одягу, іграшок та багато іншого корисного для дітей.

Візитерам було дуже приємно, що працівники школи з дітками організували невеличкий святковий концерт, співали й танцювали, розповідали віршиків. Звичайно, гості підготували й свою розважальну програму для малечі – з конкурсами, флеш-мобом і подарунками. З Ужгорода приїхало й троє майстрів-перукарів, які створювали гарні зачіски та стрижки для всіх охочих діточок.

Школу-інтернат, до слова, Закарпатський обласний відділ освіти відкрив ще 1959 року. Нині тут навчаються й проживають 154 дитини від 5 до 15 років. З 1970-го року в школі відбулося чимало реконструкцій, побудований 4-поверховий спальний корпус. Директором закладу з 1983 року є Мирослав Іванович Голуб – хімік за фахом, працює в інтернаті з 1979-го. Усього тут 40 педагогів, 36 із яких мають вищу освіту.

«Школа-інтернат покликана надавати безпосередню допомогу сім’ям, які є малозабезпеченими, багатодітними, а також тим, що опинилися в надзвичайно тяжких умовах, тож не можуть забезпечити відповідний рівень і якість виховання та життя своєї дитини», – розповідає Мирослав Іванович.

Стоматологи УжНУ подарували свято діткам Нижньобистрівської школи-інтернату
Вихованці інтернату

Фінансове забезпечення закладові надходить з бюджету Хустського району. На жаль, цього не вистачає, тому завжди потрібна допомога небайдужих людей. Уже кілька років поспіль інтернату надають допомогу різноманітні організації. Зокрема, велике матеріальне сприяння надходить від ПАТ «Закарпаттяобленерго»; голландського благодійного фонду Фреда в Україні, що діє на Закарпатті, – щороку направляють волонтерів, які працюють із дітьми, спілкуються з ними англійською мовою, що сприяє розвитку й удосконаленню малечі; благодійну допомогу також надає ТОВ «ХустФарм» – у кожній аптеці встановлені кабінки на підтримку дітей школи-інтернату, ця акція триває вже понад 4 роки. Благодійний фонд «Я вірю в тебе» сприяв побудові спортивного майданчику зі штучним покриттям. 2013 року школа отримала серйозну фінансову підтримку від мецената Степана Деркача – за його підтримки замінено всі вікна та балконні двері у спальному корпусі.

Після ухвалення нового закону «Про освіту» є ймовірність закриття та ліквідації шкіл-інтернатів – дітей потрібно буде направляти до будинків сімейного типу. Але, як наголошує директор закладу на Хустщині, школи такого типу для дітей є дуже важливими, адже допомагають малозабезпеченим сім’ям у вихованні дітей, дають поштовх таким дітям реалізувати себе в житті та суспільстві, роблять їх щасливішими.

Після завершення школи-інтернату діти найчастіше повертаються додому, в сім’ї, та продовжують навчання в 10–11 класах, деякі вступають у коледжі, заклади І–ІІ рівня акредитації.

Колектив стоматологічного факультету УжНУ від щирого серця бажає здоров’я й наснаги директору, педагогам, вихованцям школи-інтернату й обіцяє навідати ще не один раз! 

Враженнями від поїздки поділилися представники стоматологічного факультету УжНУ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.