Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти активізації розвитку України та її регіонів розглядали науковці 5 держав

Міжнародна науково-практична конференція відбулася на базі туркомплексу «Богольвар» на Ужгородщині

28–29 квітня на базі туркомплексу «Богольвар» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти активізації розвитку країни та її регіонів».

Такі конференції вже стали традицією, оскільки вже три роки поспіль щовесни, в період цвітіння сакури на Закарпатті, Ужгородський торговельно-економічний інститут КНТЕУ, який очолює професор Петро Гаврилко, збирає наукове товариство на розгляд і обґрунтування важливих проблем соціально-економічного й екологічного територіального розвитку.

Цьогоріч до проведення конференції долучилися одинадцять партнерів-співорганізаторів: ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» НААН України, Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України», Національний університет біоресурсів і природокористування України, Карпатський університет ім. Августина Волошина, Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. І.Долішнього НАН України», Пряшівський університет (Словаччина), Вища школа в Ніредьгазі (Угорщина), Технічний університет в Габрові (Болгарія), Політехніка Свєнтокшиська (Польща), Західний університет ім. Васіле Голдіша (м. Арад, Румунія).

У роботі форуму взяли участь і представили матеріали для обговорення 5 академіків та 4 члени-кореспонденти національної та галузевих академій України, 34 доктори, 72 кандидати наук, аспіранти й здобувачі наукових ступенів. З науковими доповідями виступили представники зарубіжних навчальних закладів Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, Болгарії.

На конференцію надіслали матеріали майже 100 вітчизняних та закордонних науковців, друком випущено два томи матеріалів доповідей і тез учасників конференції.

У доповідях докторів економічних наук, професорів, академіків національної академії аграрних наук, директорів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААН України Юрія Лупенка, Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України Михайла Хвесика, проректора Національного університету біоресурсів і природокористування МОН України, заслуженого діяча науки і техніки Сергія Кваші, а також директора інституту регіональних досліджень ім. М.І.Долішнього НАН України Василя Кравціва, ґрунтовно проаналізовано напрями аграрної політики України в умовах нових політичних та економічних викликів, стан та проблеми земельної реформи, розглянуто виклики, пов’язані з економікою природокористування та сталого розвитку, найпроблемніші питання регіонального розвитку України.

Науковці УжНУ взяли активну участь у роботі конференції. Серед них д.е.н., проф., член-кор. НАН України В. Мікловда, д.е.н., проф. В. Варцаба, д.е.н., проф. Л. Газуда, д.е.н., проф. В. Химинець, д. н. держ. упр., проф. І. Черленяк, к.е.н., доц. О. Чубарь, к.е.н., доц. Р. Завадяк, к.е.н. О. Мошак, ст. викл. О. Берча, асп. Г. Костов’ят. З доповідями в пленарному засіданні виступили д.е.н., проф. М. Газуда, та к.е.н., проф. С. Слава.

Учасники висловили особливу подяку ректору УжНУ професору Володимиру Смоланці, проректорам професорам Ігорю Студеняку та Ігорю Королю за підтримку і сприяння у проведенні конференції.

На завершення конференція схвалила відповідну резолюцію з окресленням пріоритетів і стратегії регіонального розвитку на перспективу.

За інформацією професора УжНУ Михайла Газуди