Літня школа слов’янських студій – 2024: враження студентки УжНУ
Богемістка Юлія Рошко розповіла Медіацентру про враження від проєкту в Карловому університеті Праги й здобутий досвід
– Після реєстрації на сайті всіх учасників Літньої школи очікувало онлайн-тестування, яке допомогло визначити їхній рівень володіння чеською мовою, вміння комунікувати й підтримувати розмову на професійні теми. За результатами цього тестування, я потрапила до групи з середнім (ІІІ) рівнем знань.
Навчання відбувалося на філософському факультеті Карлового університету – будівлі в самому серці Праги. Окрім аудиторних занять, ми мали можливість відвідувати воркшопи й ще краще пізнати культуру і традиції Чехії.
Зазначу, що це був неймовірний досвід, адже я спілкувалася не тільки чеською, а й англійською мовами. За місяць у Празі я познайомилася з людьми різних національностей і фаху: в одній групі зі мною навчалися студентки з Єгипту, Польщі, Білорусі, викладач іноземних мов з Угорщини, журналіст і вчителька з Німеччини, ІТ-спеціаліст іпсихолог з Ізраїлю. Це люди з абсолютно різних країн, яких поєднала любов до чеської мови і культури. Я знайшла нових друзів і відчула себе частинкою великої європейської родини.
Крім цікавого навчання, нам також забезпечили насичену культурно-пізнавальну програму. Ми мали змогу побувати в різних куточках Чехії, відчути її колорит, традиції, намилуватися природою. Для початку це була ознайомча екскурсія Прагою, зокрема до Староміської ратуші (Staroměstská radnice), знайомство з середньовічними вуличками міста.
У вихідні студентам пропонували екскурсії до різних місць: Кутна Гора в Костніце – старовинний храм з багатою історією; замок Нелагозевес та родинний дім Антоніна Дворжака. Також ми відвідали заповідник Чеський Рай: 10 кілометрів шляху по скалах і горах, а навколо – неймовірної краси краєвиди.
На мою думку, вивчення чеської мови в університеті не варто порівнювати з Літньою школою. В університеті ми здобуваємо базові знання з різних курсів, дізнаємося правила, за якими працює мова, і взагалі підходимо до вивчення чеської як до науки. А Літня школа слов’янських студій мотивує до спілкування, допомагає утверджувати віру в себе і свої знання, побороти мовний бар’єр і знайти нових друзів за межами України. А головне – здобути надзвичайно корисний досвід. Тож я дуже вдячна всім причетним за надану можливість!
студентки чеського відділення філологічного факультету УжНУ