Свіжоспечена випускниця відділення журналістики презентувала свою вже другу книгу

Монографія «Гумор і сатира як квінтесенція комічного в закарпатських часописах 1920–1930-х років» Мирослави Гараздій стала підсумком магістерської роботи, яку студентка захистила на 100 балів

Учасники презентації
Мирослава Гараздій та Володимир Тарасюк
Видати власну книгу – справа непроста. А похвалитися таким досягненням у студентські роки може далеко не кожен. Закінчити ж університет із двома надрукованими виданнями – мабуть, щось із розряду фантастики. Та хай яким нереальним це здається, маємо молодь, якій таке досягнення до снаги. Як-от випускниці-магістрантці відділення журналістики філфаку УжНУ Мирославі Гараздій.

Днями у читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація другої книги Мирослави – науково-популярного видання «Гумор і сатира як квінтесенція комічного в закарпатських часописах 1920–1930-х років». Ця монографія є результатом магістерської роботи дівчини, за яку, до слова, вона здобула найвищу можливу оцінку – 100 балів.

Презентована книга

Модерував захід доцент кафедри журналістики, головний редактор університетської газети «Погляд» Володимир Тарасюк – він же автор передмови до видання студентки «“Заіронізує” “Свобода”, “усміхнеться” “Пчілка”»: «Ця книга є дійсно квінтесенцією, але не тільки комічного, а й самої магістерської роботи студентки. За 20 років мого викладання на кафедрі це другий випадок такого високого оцінювання. Це є тільки підтвердженням того, як відповідально підходять до свого обов’язку мої колеги. З іншого боку, це є й свідченням того, що сама Мирослава доклала стільки зусиль до роботи, що це привернуло увагу членів екзаменаційної комісії».

Володимир Юрійович розповів присутнім про роботу Мирослави, видання, яке стало результатом цього клопіткого процесу, та унікальні зразки комічного, що ввійшли до збірки. До слова, із книгою вже встигли ознайомитися в Кам’янці-Подільському, Тернополі, Житомирі, Чернівцях.

Леся Поліха
Олеся Матій

«Мені приємно, що тут є люди, які були присутніми й на першій моїй презентації. Ще більше тішить те, що коло друзів тільки розширилося…

Що ж до презентованого видання, то в трьох його розділах вміщені найцікавіші виявлені зразки комічного. Сподіваюся, що видання викличе інтерес не тільки тих, хто цікавиться минулим преси, а й сучасних журналістів», – поділилася з гостями заходу Мирослава.

Під час презентації в залі були присутні рідні, друзі, однокурсниці дівчини, люди, які так чи так зробили свій внесок у процес створення книги. Так, із вітальними словами виступили рецензент видання, доцент кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи УжНУ Марія Кухта, дизайнер книги, доцент кафедри журналістики та академнаставник Мирослави – Леся Поліха, завідувачка краєзнавчого відділу «Карпатика» Наукової бібліотеки УжНУ Марія Чорній, однокурсниця студентки Юлія Медюх, колега по роботі в газеті «Погляд» Олеся Матій, інші присутні..

Презентація завершилася спільним фотографуванням. Охочі могли також отримати екземпляр нової книги, власноруч підписаної авторкою.

Антоніна Чундак,
фото Юлії Медюх