Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Майбутніх медійників навчає професор зі США

Марк Діллен розповідає про політичний репортаж та політичну аналітику в США

0 629
Майбутніх медійників навчає професор зі США
Майбутніх медійників навчає професор зі США
З 9 листопада на філологічному факультеті для студентів ІІІ–V курсів відділення журналістики й спеціальності «Реклама та PR» заняття проводить американський професор Марк Діллен.

Майбутніх медійників навчає професор зі США

Під час лекції

За цей час науковець провів 5 лекцій, об’єднаних темою «Політичний репортаж та політична аналітика в США». Марк Діллен розповідає студентам про особливості такого жанру матеріалів, основні вимоги до них, наводячи приклади з американських та українських видань.

Крім того, він поділив аудиторію на декілька груп, кожна з яких мала завдання написати політичний репортаж про місцеві вибори. А вже під час заняття всі разом розглянули запропоновані роботи. Професор відзначив, що студенти добре виконали його настанови й написали чудові матеріали з урахуванням усіх вимог, однією з яких є жвавість викладу.

Майбутніх медійників навчає професор зі США

Під час лекції

Науковець каже: «Є багато шляхів, щоб стати хорошими журналістами. Також є чимало студентів, котрі мають всі необхідні якості для цього. Я маю дуже добрі враження про наші заняття. Студенти зацікавлені й активні, є зворотний зв’язок. Сподіваюся, вони візьмуть для себе щось із того, чого я намагаюся їх навчити».

Лекції з Марком Ділленом дуже різноманітні. Він пропонує студентам розглянути низку репортажів, написаних «не для українців». Вчить їх, як потрібно готуватися до подій. Студенти переглядали також короткометражну стрічку про російського президента, маючи за завдання стежити, від кого журналісти беруть коментарі та як їх чергують. Після перегляду перейшли до обговорення.

Майбутніх медійників навчає професор зі США

Вероніка Мороз

Студентка 5-го курсу відділення журналістики Вероніка Мороз ділиться враженнями: «Саме того, про що нам розповідає пан Діллен, так не вистачає українській журналістиці, закарпатській зокрема. Якісна політична аналітика, політичні репортажі – це те, що нині найбільш актуальне і запитуване спраглим до об’єктивності, дезінформованим читачем. Відчутним є багаторічний досвід журналіста-практика: всю теорію він підкріплює яскравими прикладами з життя. А це дозволяє нам, недосвідченим студентам, моделювати в своїй уяві різні ситуації та прогнозувати можливі результати. Тішить, що мовного бар’єру немає, а невимушеність, поєднана з високою інтелектуальністю, дозволяє сповна зрозуміти професора. Анонсовано, що лектор також розкаже про комунікацію під час конфлікту. Цього я чекаю особливо нетерпляче, адже це сфера, яка цікавить мене найбільше з огляду на те, що в перспективі хочу пов’язати з нею свою професійну діяльність».

Деякі матеріали для самостійного опрацювання лектор надсилає студентам електронною поштою. У післялекційний час студенти знайомлять Марка Діллена з визначними місцями Ужгорода.

Під час наступних лекцій та тренінгів науковець говоритиме про «Комунікацію під час конфлікту» та «Що робити з дезінформацією».

Марія Туряниця
для Медіацентру УжНУ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.