Словацькі медіа підготували аудіо- та відеопрограми, присвячені закарпатській науковиці Олені Рудловчак

В основу сюжетів кількох передач на радіо й телебаченні Словаччини ввійшли заходи, що відбулися з нагоди вшанування 100-річчя визначної карпатознавиці, зокрема й участь у них представників нашого вишу

Як ми вже повідомляли, наукова спільнота Словаччини й України, зокрема й представники Ужгородського університету та Закарпатської академії мистецтв, нещодавно відзначила 100-річчя відомої україністки-карпатознавиці Словаччини, Почесної докторки УжНУ Олени Рудловчак.

Так, у Словацько-українському культурному та інформаційному центрі Пряшева влаштували науковий семінар, а на філологічному факультеті Ужгородського університету – традиційні, вже четверті, Міжнародні наукові читання «Олена Рудловчак – науковець, педагог, журналіст».

Заходи, що відбулися з нагоди вшанування пам’яті визначної науковиці, зокрема й участь у них представників нашого вишу, лягли в основу сюжетів кількох програм на радіо й телебаченні Словаччини (Rozhlas a televízia Slovenska).

Пропонуємо до Вашої уваги публіцистичну телепередачу «Українського журналу» («Ukrajinský magazín»), що висвітлює життя української національної меншини в Словаччині (про О.Рудловчак – починаючи з 9 хв 6 с) – за посиланням, а також радіовипуск української редакції «Корені» кошицького радіо «Патріа».

Медіацентр УжНУ