Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»

Декан матфаку – про особливості навчання на факультеті

0 1 600
Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»
Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»
Математичний факультет Ужгородського університету – один із найстарших класичних підрозділів, який почав своє існування як фізико-математичний, на місці якого згодом з’явилися два самостійні повноцінні факультети. Нині на матфаку функціонує 5 кафедр, що за роки роботи підготували тисячі фахівців для різних галузей матеріального й нематеріального виробництва. Про особливості навчання, перспективи для випускників та дозвілля говорили з деканом математичного факультету Михайлом Повідайчиком.
  • Михайле Михайловичу, що сьогодні може запропонувати ваш підрозділ своїм абітурієнтам?

– Нині в нас можна здобувати вищу освіту за широким спектром напрямів: це й класичні спеціальності (математика, статистика), випускники яких можуть працювати у науково-дослідних центрах та вищих навчальних закладах, розробляти математичне забезпечення для комп’ютерних систем; і педагогічна (середня освіта), де фах здобувають майбутні вчителі математики та інформатики; і прикладного спрямування (прикладна математика, системний аналіз), на яких особлива увага фокусується на вивченні сучасних мов програмування та підготовці фахівців до розв’язання прикладних задач з використанням сучасних комп’ютерних систем і технологій.

Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»

На факультеті функціонують два сучасні комп’ютерні класи, аудиторії обладнані новітньою мультимедійною технікою. Це дає змогу не тільки якісно проводити лекційні, практичні та лабораторні заняття, а й організовувати студентські наукові конференції, гуртки з вивчення сучасних комп’ютерних технологій, робототехніки та ін.

  • Що особливого в навчальному процесі? Приміром, практична частина чим цікавіша, ніж в інших?

– Ми завжди надаємо великої уваги засвоєнню передового вітчизняного й міжнародного досвіду підготовки фахівців. Завдяки міжнародним зв’язкам факультету, наші студенти мають нагоду проходити закордонні стажування у віденському Міжнародному фізико-математичному інституті ім. Ервіна Шредінгера та Чеському технічному університеті у Празі. Викладачі теж не позбавлені таких можливостей – стажуються в Техаському університеті A&M в місті Колледж-Стейшені, Університеті ім. Я. Коменського в Братиславі, Пряшівському університеті.

У 2016 році факультет підписав договір з Поморською академією у Слупську (Польща) – тепер студенти мають можливість навчатися у європейському виші та здобувати освіту за програмою подвійних дипломів, тобто після закінчення вони отримують диплом не лише українського, а й міжнародного зразка, із яким можуть легко влаштуватися на роботу, відповідну до фаху, й за кордоном.

Практику наші студенти теж проходять цікаво. От, приміром, ті, хто опановує педагогічні спеціальності, практикуються в школі. Спочатку молодь ставиться до цього з осторогою, а врешті залишається в захваті від такого досвіду.

Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»

Павло Богоста

Крім того, в нас регулярно відбуваються міжнародні наукові конференції, семінари, щорічно приймаємо й учасників Малої академії наук, серед яких і наші потенційні вступники.

Ми запрошуємо цікавих гостей, зокрема випускників нашого факультету, які вже реалізувалися завдяки здобутому фаху. У такий спосіб студенти можуть почути нове й цікаве, чого не віднайдуть у книжках, почути й перейняти позитивний досвід. Нерідко гості навіть пропонують роботу нашим випускникам.

  • До речі, яка у випускників перспектива?

– Нині ринок праці потребує висококваліфікованих фахівців, які здатні розв’язувати складні завдання, зокрема й з використанням сучасного програмного забезпечення. Математичний факультет надає студентам можливості для професійного і творчого розвитку, і, як наслідок, наші випускники працюють на престижних і високооплачуваних посадах і в державних організаціях, і в приватних компаніях України та закордону. Крім того, Закарпаття потребує й висококваліфікованих вчителів математики та інформатики, тож робота для випускників точно знайдеться.

  • Навчання, наука – це важливо. Але й від них іноді треба відвертати увагу. То яким є життя факультету поза аудиторіями?

Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»

– Матфак дуже активний щодо цього, бо прагнемо, аби студенти мали можливість розвиватися гармонійно, уміли не лише навчатися й працювати, а й організовувати цікаве дозвілля. Вони вигадують всілякі акції, в тому числі й благодійні, тепер, скажімо, вже традиційним для нас стало облаштування святкових тематичних фотозон. Часом студенти збираються в університеті, аби пограти у «Мафію» та «Хто зверху?», влаштовують брейн-ринги, беруть участь у курсах невідкладної допомоги тощо. Є в нас і власна КВК-команда «Лайм». Крім того, щороку відбуваються Дні першокурсника та Піфагора. Усе це молодь робить самостійно з власної ініціативи – для себе й інших. До того ж це зближує студентів, саме тому наш факультет дуже дружній. Хоча, не лише дружній, а й гостинний: ми завжди раді бачити на наших заходах представників інших підрозділів.

Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»

Кращому порозумінню між студентами й викладачами сприяють численні екскурсії, в тому числі й закордонні. Разом ми підкорили Говерлу, відвідали озеро Синевир та водоспад Шипіт, ознайомилися з Горянською ротондою. Студенти побували з моїм заступником Павлом Мулесою на екскурсіях у Невицькому та Ужгородському замках, відвідували картинні галереї, Кафедральний собор тощо. Крім того, були й закордонні мандрівки, приміром, до Чехії, Словаччини…

Ми горді за наших студентів, які є переможцями та призерами спортивних турнірів, різноманітних олімпіад та конкурсів.

Михайло Повідайчик: «Нині для успіху, крім іноземних мов, варто знати й мови програмування»

Участь в Ужгородській регаті
  • Чому, вважаєте, варто вступати саме на ваш факультет?

– Для побудови успішної професійної кар’єри треба розвивати як творче, так і чітке логічне мислення, вміти моделювати прикладні задачі й розв’язувати їх на основі побудованих моделей, знати як іноземні мови, так і мови програмування, використовувати сучасні інформаційні та комп’ютерні технології як інструмент оптимального вирішення намічених завдань. Математичний факультет дає можливість опанувати всі ці новітні знання, а також провести студентські роки у дружному колективі – весело й цікаво. Тому ласкаво просимо на наш факультет!

Розмовляла Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.