Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Тимчасовий повірений у справах України в Лівані розповідав про особливості дипломатичної служби в Африці та на Близькому Сході

Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції спільно з Інформаційним центром ЄС запросили на «Дипломатичний фронт» дипломата Олександра Овчарова

0 67
19 лютого проєкт «Дипломатичний фронт» вітав на черговій онлайн-зустрічі Тимчасового повіреного у справах України в Лівані Олександра Овчарова. Захід організували Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції спільно з Інформаційним центром ЄС.

Тимчасовий повірений у справах України в Лівані розповідав про особливості дипломатичної служби в Африці та на Близькому Сході

На початку доповіді дипломат подякував організаторам і зауважив, що для нього це також цікаво – поділитися досвідом роботи в такому важливому напрямку діяльності, як зовнішня політична служба.

Початок повномасштабної збройної агресії росії проти України пан Овчаров зустрів в Африці, куди був призначений Послом України у Сенегалі, а потім у Кот-д’Івуарі та Ліберії за сумісництвом.

«Незважаючи на міцні позиції росії в регіоні, нам спільно із західними партнерами вдалося запобігти переходу африканських країн на бік агресорки, нейтралізувати спроби російської сторони розгорнути широку антиукраїнську пропагандистську кампанію, вчасно реагувати на провокації й подолати монополію російських, китайських та деяких інших кампаній у сфері військово-технічного співробітництва», – зазначив пан Овчаров.

Олександр Овчаров
Олександр Овчаров

Особливої уваги дипломат надав ситуації в Лівані, назвавши цю країну надзвичайно важливою для України. Наразі вона переживає складний період: понад 2,5 роки в Лівані не було президента, а 13 спроб обрати його в парламенті закінчилися невдачею. Також у країні панує глибокі економічна та енергетична криза й високий рівень корупції.

У своїй зовнішній політиці Ліван дотримується принципово нейтральної позиції, балансуючи між інтересами ключових гравців регіону, за кошт яких держава й виживає. Утім наступного дня після початку повномасштабного вторгнення Ліван став першою країною Близького Сходу, яка офіційно засудила кремль і закликала негайно вивести війська з України. Крім того, Ліван підтримав усі резолюції ООН, які засуджували напад на нашу державу.

Хоч на початку повномасштабної війни Ліван був змушений закрити своє посольство в Києві, та не втратив прагнення розвивати взаємовигідні відносини з Україною. «Можу сміливо оцінити українсько-ліванські відносини як позитивно стабільні, з хорошою перспективою до стрімкої активізації», – підкреслює дипломат.

Олександр Овчаров також розповів про унікальну конституційну систему Лівану, засновану на конфесійному принципі, де кожна релігійна група має закріплені за нею вищі державні посади. Зокрема, пост президента повинен обіймати мароніт, прем’єр-міністра — суніт, посаду голови парламенту — шиїт, пости заступників прем’єр-міністра і голови парламенту — православні і под.

Під час другої частини зустрічі учасники мали можливість поставити питання Тимчасовому повіреному у справах України в Лівані. Зокрема, цікавило, з якими питаннями українці звертаються до консульства. Олександр Овчаров зауважив, що більшість звернень стосуються питань проживання в Лівані, оформлення документів і правових питань. Також громадяни звертаються для реалізації навчальних програм, проведення культурно-освітніх заходів та ін. А от найпоширенішою причиною переїзду українців до Лівану називає… кохання.

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.