Філфак ушанував свого колишнього декана й завідувача кафедри української мови Михайла Сюська

Привітати професора з 80-річчям зібралися його колеги, учні, друзі

0 1 866

29 травня відбулося урочисте зібрання викладачів та студентів філологічного факультету УжНУ з нагоди 80-річчя від дня народження доктора філологічних наук, професора Михайла Сюська.

Галина Шумицька

Розпочала святкове засідання декан філфаку Галина Шумицька: «Сьогоднішній захід, організований Науковим товариством студентів і аспірантів нашого факультету, присвячений справді особливій людині: знаному українському лінгвісту, доктору філологічних наук, професору, багаторічному завідувачу кафедри української мови, декану філфаку і просто чудовій людині. Людині, від якої завжди віяло теплом і добротою, попри кремезну поставу і суворий погляд. Людині, яка ніколи не відмовляла у допомозі й підтримці, – особливо за це й хочеться сьогодні подякувати!».

Любомир Белей

Один із учнів Михайла Сюська, професор кафедри української мови Любомир Белей поділився своїми споминами про іменинника: «Влітку цього року наш факультет, як і університет загалом, святкуватиме 73 роки з дня заснування. Але це не просто число. За цим числом криються непересічні постаті і їхня важка праця. Одною з таких особистостей є наш ювіляр. Можна багато говорити про наукову діяльність Михайла Івановича, але зараз мені хочеться відзначити його досягнення як декана, котрий за кілька років зумів підняти очолюваний підрозділ із руїни – зробити його знову факультетом. Про це варто пам’ятати і говорити, мабуть, теж».

Заступник голови Наукового товариства студентів і аспірантів філфаку Світлана Тодер представила присутнім виконану нею презентацію, присвячену науковій і педагогічній діяльності Михайла Івановича.

Світлана Тодер

Наталія Венжинович

Відтак одна з організаторок засідання, заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри української мови Наталія Венжинович запросила до слова доньку ювіляра – доцента кафедри журналістики Ярославу Шебештян: «Оскільки сам Михайло Іванович, на превеликий жаль, не зміг прибути до нас, то від його імені всі привітання й побажання прийматиме його донька, наша колега – Ярослава Михайлівна», – повідомила Наталія Федорівна.

Відтак слово мала Ярослава Шебештян:

Ярослава Шебештян

«Мені дуже приємно буде передати батькові не тільки справді щирі вітальні слова, квіти. Хотілося б передати саме атмосферу, яка тут нині панує. Дуже шкода, що він не зможе її відчути на повну – так, як її відчуваю я, бо це справді дивовижно. Як донька, я безмежно вдячна всім, хто долучився до цього заходу. А від Михайла Івановича хочу передати нашим молодим науковцям його праці з авторськими підписами».

На завершення урочистого зібрання україністка п’ятикурсниця Віра Білас виконала зворушливу пісню про вчителя, присвячену Михайлові Івановичу.

Працівники читальної зали Наукової бібліотеки УжНУ на чолі зі Світланою Слєпньовою організували виставку наукового доробку професора-ювіляра.

Крім того, на урочистому зібранні показали відеоролик, підготовлений колегами, колишніми учнями Михайла Івановича, де імениннику висловлюють щирі теплі слова вдячності за те, що був у їхньому житті, підтримував, показував приклад людяності і доброти у будь-яких життєвих ситуаціях.

Юлія Шипович,
відео Віталія Завадяка та Роберта Паппа