На юридичному факультеті провели семінар для суддів господарських судів

Говорили про новації виконання рішень господарських судів у контексті нового Закону України «Про виконавче провадження»

На юридичному факультеті провели семінар для суддів господарських судів

29 травня на юридичному факультеті УжНУ відбувся семінар на тему «Новації виконання рішень господарських судів (в контексті нового Закону України «Про виконавче провадження»)». У ньому взяли участь судді місцевих господарських судів із восьми областей України (Закарпатської, Львівської, Волинської, Чернівецької та ін.).

Захід організовано за сприяння Національної школи суддів України, зокрема її регіонального відділення, Господарського суду Закарпатської області.

Ярослав Лазур

Учасники зібралися в залі судових засідань підрозділу, де й розпочали роботу. Першим привітав присутніх декан юрфаку Ярослав Лазур. Він відзначив, що таке поєднання наукової роботи та освітньої діяльності, можливості поспілкуватися й подискутувати з провідними практиками цієї галузі є дуже корисним та ефективним. Ярослав Володимирович нагадав, що нещодавно на факультеті відбулося й обговорення актуальних проблем незалежності суддів. Це підтверджує той факт, що формат поєднання науки і практики стає вже традиційним для факультету.

Олег Васьковський

«Я переконаний, що це той формат, який дасть змогу поліпшити освітній процес, зробити більш результативною роботу, а підсумки такого обговорення стануть у пригоді і у вашій повсякденній судовій діяльності», – зауважив пан Лазур. Наостанок він побажав присутнім цікавої змістовної дискусії, яка зможе поглибити напрацювання, що вже є у науковій і практичній площинах.

Привітати всіх із початком семінару прийшов і Олег Васьковський, голова Господарського суду Закарпаття. Він відзначив актуальність обраної теми, адже в законі, який висунуто на обговорення, є чимало нововведень. Для тих, хто займається науковою діяльністю, це можливість їх опрацювати, проаналізувати, а для суддів-практиків – ще й апробувати ці норми, спрогнозувати, якими будуть їхні дії в тих чи тих практичних ситуаціях. Пан Васьковський побажав учасникам, аби вони з цієї зустрічі взяли для себе щось нове, перевірили свої знання й аби все це пішло лише на користь.

На юридичному факультеті провели семінар для суддів господарських судів

Директор Львівського регіонального відділення Національної школи суддів Оксана Польна наголосила, що для суддів господарських судів проводилося мало заходів, тому було вирішено провести такий семінар. Оскільки більшість схожих зустрічей завжди відбувалася у Львові, то проведення цієї в Ужгороді – новий досвід для її учасників. Після засідання вона попросила присутніх пройти невеличке анкетування і вказати, які теми ще були б цікаві для них.

Також зауважила, що до участі в семінарі було залучено не тільки суддів-практиків, а й вузькопрофільних спеціалістів і науковців. Зокрема, це Віктор Овчинніков – заступник начальника управління державної виконавчої служби головного теруправління юстиції в Закарпатській області, Ярослав Греца – доцент кафедри господарського права юридичного факультету УжНУ, Світлана Бойко – суддя львівського Апеляційного господарського суду та інші.

Катерина Хижняк