Найкращий музей Закарпаття відвідали студенти факультету туризму і міжнародних комунікацій УжНУ

Між Закарпатським краєзнавчим музеєм ім. Т. Легоцького і факультетом туризму та МК Ужгородського університету підписано договір про співпрацю

У межах навчальних дисциплін «Туристичне краєзнавство» та «Діяльність у сфері гостинності» студенти ІІ й ІІІ курсів спеціальності «Туризм і рекреація» факультету туризму та міжнародних комунікацій УжНУ відвідали найкращий (за даними Карпатського інформаційного агентства й Карпатського центру полінгових досліджень (рейтинг грудня 2022 року)) музей області – Закарпатський краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького, а також Ужгородський замок як одні з найбільш популярних туристично-краєзнавчих об’єктів Закарпатської області у сфері гостинності.

Краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького та Ужгородський замок особливо популярні серед туристів та екскурсантів. Тож студентам-туризмознавцям слід якомога докладніше дослідити «туристичні родзинки» рідного краю, дізнатися, котрі експонати та яка інформація найбільше приваблюють відвідувачів до цих туристично-краєзнавчих об’єктів у сфері гостинності Закарпаття.

Закарпатський краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького не тільки найбільший, а й один із найдавніших музеїв краю. Його засновано 20  червня 1945  року під назвою Народний музей Закарпатської України. Через рік, у червні 1946 року, заклад реорганізували в історико-краєзнавчий, а в березні-квітні 1947  року перенесено до Ужгородського замку.

Якщо за перші три роки функціонування музею в ньому було понад 10  тисяч експонатів, то тепер зібрано понад 200 тисяч. Тому студенти й керівництво факультету дуже вдячні в.о. директора Закарпатського краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького Ользі Шумовській за чудову можливість відвідати особливо цікаві туристично-краєзнавчі об’єкти та за підписання договору про співпрацю між Закарпатським краєзнавчим музеєм ім.  Т. Легоцького і факультетом туризму та МК ДВНЗ «УжНУ».

Студентам було цікаво ознайомитися як з найстаршими експонатами, так і з найсучаснішими: наприклад, з інтерактивними дошками, які встановлені в основних залах музею, за допомогою яких можна побачити інтерактивні карти, прочитати про різні епохи і володарів Ужгородського замку тощо.

Особливо пізнавальними для студентів факультету туризму та МК стали такі локації:

• Експозиція сектору природи (6 залів), де  ознайомилися з фізико-географічною характеристикою Закарпаття, даними про гори, гірські перевали, водну систему, ландшафтні зони (гірську, передгірну і рівнинну), флору і фауну, художніми діорамами на тему природи рідної області;
  • Експозиція «Закарпаття у період VIII – початку ХХ століть» (4 зали, 11 розділів, за допомогою яких туристам показано найважливіші історичні етапи Закарпатської області протягом більш ніж 1000 років);
  • Експозиція «Кава на жорнах століть», що діє з 2016 року. Споживання кави асоціювалося з багатством, тому першими почали кавувати знатні родини Другетів, Берчені та ін. У другій половині ХІХ ст. в Ужгороді з’являються перші кав’ярні. Наприклад, у приміщенні «Корони» діяв магазин-кав’ярня «KAVÉHÁZ», а в 1925 р. в Ужгороді працювало 6 кав’ярень. Відвідувачі можуть ознайомитися з колекцією 29 кавомолок кінця ХІХ – початку ХХ століття. Особливий інтерес, зокрема, становить млинок, виготовлений ремісниками у нашому краї, зокрема у селі Буштині.

Cтуденти факультету туризму та МК УжНУ дуже вдячні п. Ользі Шумовській і провідним науковим співробітникам відділу науково-освітньої роботи Анні-Марії Олейник та Вероніці Петрушці, завдяки яким докладно ознайомилися з туристично-краєзнавчими об’єктами у сфері гостинності Закарпатської області й здобули нові, особливо потрібні знання в туристичній галузі рідного краю.

За інформацією кандидата наук з державного управління
Руслани КРИВЕНКОВОЇ