У сьомій Ужгородській регаті наші студенти задніх не пасли!
З-поміж 10 команд-учасниць Ужгородський університет гідно представили команди двох факультетів
Команда матфаку «Братство математиків» виявилася однією з найбільших за числом учасників і мала один із найоригінальніших плавзасобів – перевернуту долі дном величезну конфедератку (шапка студента-випускника). Ідейним натхненником математиків став їхній заступник декана Павло Мулеса, котрий протягом усього запливу уболівав за своїх, усіляко її підтримуючи.
Після фінішу всіх команд і судна адмірала Федора Шандора та контр-адмірала Сергія Денисенка влаштували церемонію посвяти й нагородження учасників.
За перемогу змагалися в чотирьох номінаціях: «Ноїв ковчег» (кількісно найбільший екіпаж), «Летючий голландець» (найшвидше судно), «Чорна каракатиця» (найшвидше судно серед саморобних) та «Веселий Роджер» (найоригінальніше судно).
Студент-математик Антон Варфоломєєв був одним із учасників регати. Хлопець розповідає: «Ми сподівалися перемогти у швидкості чи оригінальності. Діяли злагоджено й дістали море позитивних вражень та незабутніх спогадів. Попри травми колін і рук ми задоволені!»
Цього року на Ужгородській регаті встановили подвійний рекорд: команда «По Тисі разом» складалася з 22 учасників – найбільше за всю історію регати, – а на додачу вони стали першими, хто здобув перемогу одразу в двох номінаціях, бо дистанцію здолали найшвидше.
Дівчата-журналістки з команди КВН «В комі», що представили філологічний факультет, здобули перемогу в номінації «Чорна каракатиця». Про ідею створення плавзасобу розповіла капітан команди Андріана Кофель: «Оскільки наша кавеенівська команда уже три роки має назву «В комі», ми її залишили й для регати. Компанію в запливі нам складав слоник під крапельницею, якого ми в костюмах медсестер везли на човні до порятунку – фінішу. Хотіли створити образ саме медсестер, які рятують тварину. Але оскільки собачки пливуть щороку і ними вже нікого не здивуєш, ми вирішили взяти мого іграшкового слоника».
У «найоригінальнішій» номінації перемогу заслужено виборола команда «Білий фарфор», учасники котрої плавали Ужем на… клозетах, себто унітазах. Торік цей екіпаж плив у ванні, цього разу вирішили показати, що ще є цікавого й плавучого в їхніх оселях. Кажуть, задум має соціальний підтекст: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Цим символічно хотіли показати, що не треба забруднювати річку та її береги.
Після нагородження свято веселощів не закінчилося: на березі Ужа працювали дитячі аніматори-пірати, смачно годували й пропонували прохолодні напої, а надвечір усіх здивували фаєр-шоу на воді.