Обоє закохані в МУЗ(А)ику

Студенти Роман Ялч і Євген Дубенко про спільну творчість

Обоє закохані в МУЗ(А)ику
Їх запрошує «Ранок на Тисі» та «М-студіо». Вони співають у нічних клубах та на Днях факультетів. Двоє талановитих хлопців, котрі знаходять час творити. Це Роман Ялч і Євген Дубенко – студенти Ужгородського національного університету.

Рома – студент відділення журналістики, Женя опановує у виші математику. Об’єднала таких, здавалося б, різних хлопців … музика.

• Хлопці, як ви «знайшлися»?

Р.: – Познайомилися випадково в університеті через спільного знайомого. Але, як відомо, випадковості зовсім не випадкові.

Є.: – Творча людина бачить творчу людину здалеку. Тим більше, що наші творчі інтереси збігаються.

• Що вас спонукало до створення гурту?

Р.: – Насправді це просто спільний проект. Кожен з нас працює самостійно, незалежно один від одного. Ми лише вирішили записати декілька пісень разом.

• Що надихає створювати музику, писати тексти?

Р.: – Надихають люди! Часто, як би це не звучало, надихає поганий настрій. Якось так склалося, що пишеться тоді, коли на душі не дуже…

Є.: – Мене надихають здебільшого люди та природа. Потрібно вміти приглядатися: муза може дати про себе знати будь-коли. Можу встати посеред ночі й сісти писати, бо у мене в голові «народилися» тексти.

• До речі, хто з вас пише музику, а хто – тексти?

Є.: – Тексти пишемо разом. Музику купуємо з-за кордону або ж просимо знайомих музикантів записати «мінусовку».

•  Я знаю, що у вас є вже 2 кліпи. Знімати їх – дороге задоволення?

Р.: – Дороге! Дуже дороге. Якби монтажем, зйомками та написанням сценарію займався не я, а хтось інший (за гроші), то навряд чи в нас щось було б взагалі. У наш час усе це – надто дорого, тому більшість насправді вартісних проектів і достойних музикантів (маю на увазі не лише хіп-хоп культуру) залишаються непочутими через те, що люди не мають коштів на елементарний демо-запис.

• Як працюється в дуеті?

Є.: – Любимо посперечатися, але завжди знаходимо компроміси. У нас обох сильні характери, проте завжди знаходимо вихід із ситуації.

• Чи є у вас певні ритуали перед виступом?

Є.: – Ми з Ромою завжди за кулісами перед виступом танцюємо.

• А слова забували?

Р.:– Я постійно забуваю слова. Звучить, мабуть, дивно, але більшість своїх слів я не пам’ятаю. У голові – купа текстів, які іноді переплітаються в одне ціле. Виходить така собі «манна каша».

Є.:– А я не забуваю слова. Намагаюся бути готовим перед виступом на всі 100 %.

•   До вас не підходять на вулицях? Наприклад, сфотографуватися чи автограф попросити?

Є.: Автографи – ні. Не той поки що рівень. Але навіть незнайомі перехожі впізнають, хвалять за кліпи. А ми, у свою чергу, намагаємося вдосконалюватися з кожним днем!

•   Дякую за розмову. Бажаю творчих успіхів!

Кліпи Роми та Жені можна переглянути за посиланнями нижче.

Марія Чаварга,
студентка відділення журналістики
Фото зі сторінок хлопців у соцмережах