Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Our voyage to Italy, або Як представники факультету історії та МВ на зимових канікулах мандрували

В університеті Фоджа ужнівці обговорили з керівництвом італійського вишу можливість співпраці в напрямах підвищення професіоналізму – ішлося про коротко- та довгострокові стажування для професорсько-викладацького складу УжНУ

0 254
«Travel is the only thing you buy that makes you richer» – такого девізу дотримуються студенти факультету історії та міжнародних відносин, використовуючи максимально свій вільний час у навчальному процесі. Викладачі кафедри міжнародних студій і суспільних комунікацій Олеся Бенчак та Михайло Шелемба разом з деканом факультету Іваном Вовканичем організували й доклали максимум зусиль, щоб цьогорічні мінізимові канікули студенти провели в Італії.

Італія – ​​дивовижна країна, у якій все наче в кіно, ніби в романі, як у пісні. Що не місто – то скарбниця. Що не регіон – то особливий: з одного боку – гори, з другого – море, з третього – багате архітектурне обрамлення. Здається, в цій країні все створюється легко, наповнюється почуттями, емоціями. А в підсумку виходять шедеври: міста, музика, кухня…

За сім днів навчально-пізнавальної екскурсії з 24 до 30 січня 2020 року екскурсанти відвідали неймовірно цікаві та величні історичні міста: Верону, Флоренцію, Пізу, Ватикан, Рим, Неаполь, Фоджу, Будапешт. Пройдено 107,2 км пішки.

Неймовірно складно не закохатися в Італію, коли наша подорож почалася з Верони, міста-кохання. Для цього імені є вагомі причини, і недарма Вільям Шекспір події свого шедевру «Ромео і Джульєтта» помістив у цю маленьку перлину. Місто наповнене коханням, воно надихає…

Наступна зупинка – у легендарному місті й одному з найвідоміших у Італії – Пізі. Пізанська Вежа – загалом головна причина, з якої люди відвідують Пізу. Кампаніла, чи дзвіниця, Пізанського собору – сама по собі красива споруда, але вона прославилася помітним нахилом. Незабаром після зведення у 12 столітті було встановлено, що фундамент храму нестабільний, а будівля почала схилятися. Крім позувань для кумедних фотографій, архітектура вежі насправді фантастична, а 6 рядів кам’яних арок просто неповторні.

Флоренція – місто, чия чарівність і чудове минуле залишилися незмінними. Тосканська столиця – вона продовжує зачаровувати своїми художніми шедеврами, кольоровим мармуром і помпезними архітектурними витворами. Серцем Флоренції є Площа дель Дуомо, її монументальний комплекс базиліки Санта-Марія-дель-Фіоре переповнений величним куполом Брунеллескі; Сан-Джованні, або Хрещення святого Іоанна, – чудовий приклад флорентійської романки; і “Campanile”, або «Дзвіниця» Джотто, майстра флористичної готичної архітектури.

«Всі дороги ведуть до Риму»… Що ж, нас теж довели☺. На вулицях Вічного міста так багато неймовірної історії, яку можна досліджувати… Незалежно від того, дивитесь ви на Колізей зсередини чи ззовні, представляєте фотографію з гладіатором або кидаєте монети у фонтан Треві чи просто гуляєте Стародавнім Римом…Рим неминуче захопить вас своїми чарами, історією й характером.

Але побувати у святому місті, мабуть, – найбільше блаженство: атмосферу не передати словами. Ватикан у центрі Риму є найменшою державою у Європі як за кількістю населення (приблизно 1000 чоловік), так за площею – 0,44 км². Місто Ватикан було оголошене незалежним від решти Італії 11 лютого 1929 року, після підписання Латеранського договору між папою Пієм XI та Муссоліні.

Неаполь – незвичайно живе і яскраве місто, багате на історичні пам’ятки й чудові пейзажі. Це найбільше місто південної Італії розташоване у підніжжі вулкану Везувій. Неаполь схожий на великий вулик: шумний, колоритний і різнобарвний, тут перемішались багато національностей, мов і звичаїв…

В університеті Фоджа
В університеті Фоджа

Але найважливішою подією став офіційний візит до університету Фоджа, де, зокрема, зустрілися з ректором проф. П’єрпаоло Лімоне, представниками міжнародного офісу Джуліо Еспозіто (керівник офісу) та Марією Чаварелла. Під час зустрічі увагу було зосереджено на питаннях контактів упродовж реалізації підписаної Угоди про двосторонню співпрацю, а також обговорено низку питань щодо дальшого співробітництва.

Так, учасники зустрічі розглянули можливість співпраці в напрямах підвищення професіоналізму – ішлося про коротко- та довгострокові стажування для професорсько-викладацького складу. У рамках візиту 29 січня було проведено науковий круглий стіл на тему «Особливості вищої освіти в Італії та України», за підсумками якого всі учасники отримали сертифікати.

Молодь мала можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом з італійськими студентами. Студентське самоврядування (ESN Foggia) поділилося досвідом роботи та запросило до співпраці.

Що ж, ми зуміли поєднати корисне з приємним. Втомлені, але щасливі і натхненні, повернулися додому із незабутніми враженнями. Переконалися в тому, що італійці справді оволоділи мистецтвом жити. Свідченням цього є завжди усміхнені обличчя.

Італія – це не країна, це – почуття…

Далі буде….

Інформацію підготувала викладачка кафедри міжнародних студій
та суспільних комунікацій Олеся Бенчак

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.