Щороку українцям доступні близько 20–25 стипендій на навчання в одному з вишів США

На лекцію прийшло чимало студентів
25 вересня в УжНУ влаштували другу лекцію в рамках проекту «У продовження фулбрайтівського досвіду: академічні і культурні обміни між університетами України».

Нещодавно ми вже окреслювали мету таких заходів, повідомляючи про заняття для вихованців філфаку та ФСН. Нині ж лектор спілкувався зі студентами-істориками й міжнародниками.

Мирослава Лендьел

Зі вступним словом до присутніх звернулася проректор із науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, для котрої тема лекції виявилася дуже цікавою, адже її кандидатська дисертація присвячена саме американістиці. Мирослава Олександрівна також зауважила: в нашому виші вже два роки функціонує однойменна спеціалізація.

«Удруге в житті я в Ужгороді, а в УжНУ — вперше. Знаю, що фулбрайтери виявляли бажання читати лекції саме тут, бо це потужний академічний центр», — розпочав Роман Калитчак, політолог-міжнародник, учасник Фулбратійського кола (об’єднання випускників програми Фулбрайта).

Роман Калитчак

Гість розповів про різні підходи в трактуванні терміна, становлення американських студій у США та в Україні. У нашій державі їх початки були ще в 1850-х роках, зокрема йдеться про лекції Дмитра Каченовського в Харкові.

Присутні дізналися й про сучасні центри дослідження зазначеної проблематики (у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Чернівцях).

Другу частину заняття присвятили ознайомленню з програмою Фулбрайта (названа на честь засновника). Цікаво, що 60 її учасників стали Нобелівськими лауреатами, 30 – очільниками держав.

В Україні обміни доступні з 1992-го року (за цей період долучилися близько тисячі громадян).

Політолог-міжнародник Роман Калитчак говорив зі студентами УжНУ про американознавство та програму Фулбрайта«Здобути Фулбрайта – як виграти лотерею», — зауважив Р. Калитчак. Гість радив, як дістати такий шанс, адже цензорує заявки потенційних учасників. Головні правила:

• вузька спеціалізація досліджуваної тематики;
  • успішність у навчанні, громадській і спортивній діяльності;
  • мати конкретну мету, уміти пояснити її;
  • бути оригінальним і наполегливим.

Такі секрети допоможуть стати учасником програми, адже конкурс високий: щороку українцям доступні близько 20–25 стипендій на навчання в одному з вишів США.

Із вимогами до кандидатів і тим, що дає програма, ознайомлюйтеся з фото нижче.

Роман Калитчак розповідає про вимоги до кандидатів на участь у програмі

Насамкінець Роман Калитчак презентував студентам і декілька інших міжнародних програм, а також запросив зацікавлених переглянути буклети з інформацією.

Ольга Брайлян