Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Правники УжНУ переймали досвід Німеччини в галузі господарського права від професора Інституту права та економіки Вісбадена

Курс лекцій з господарського права ЄС майбутнім юристам прочитав Райнер Ведде

0 285

Правники УжНУ переймали досвід Німеччини в галузі господарського права від професора Інституту права та економіки Вісбадена

7–8 травня на юридичному факультеті курс лекцій прочитав професор Інституту права та економіки Вісбадена (Wiesbaden Institute for Law and Economics) Райнер Ведде (Rainer Wedde). Проблематика стосувалася господарського права ЄС, зокрема Німеччини, порівнювалося функціонування господарських товариств у двох державах. Орієнтувався лектор на аудиторію, котра якраз вивчає цю галузь права.

Правники УжНУ переймали досвід Німеччини в галузі господарського права від професора Інституту права та економіки ВісбаденаПрофесор є гостем нашого вишу вже вдруге, перший його візит до УжНУ був у складі делегатів конференції, яку правничий підрозділ організовував у співпраці з Німецько-українською асоціацією суддів. Теперішній візит відбувся за сприяння доцента Вадима Рошканюка та професора Михайла Савчина, котрі неодноразово відвідували науково-практичні заходи німецької сторони, а також активу факультету.
Правники УжНУ переймали досвід Німеччини в галузі господарського права від професора Інституту права та економіки ВісбаденаНімецька економіка нині є однією з найбільш потужних у Європі, тому саме юридична складова її побудови є цікавою для вивчення молодим юристам. Докладніше про специфіку теми лекції, її важливість розповів декан юрфаку, професор Ярослав Лазур:

– Однією з принципових проблем у сфері господарського права є роль держави у регулюванні господарських відносин, у можливостях впливу на статус суб’єктів господарювання. Німеччина – це країна, де застосовується пандектна система побудови галузі господарського права, ця галузь є комплексною, де, з одного боку, держава має важелі впливу в частині забезпечення якості вироблених товарів і послуг, наявна значна роль інших засобів (оподаткування, квотування тощо), а з іншого боку – це втручання дуже обмежене й підстави для впливу держави на бізнес є чітко обумовленими. Цей баланс у Німеччині вважається одним із найкращих серед країн Європи і загалом світу, тому її досвід для нас є хорошим прикладом. В Україні ж у цій сфері йдуть дискусії, ми бачимо, що Господарський кодекс, який, по суті, дублює Цивільний, містить чимало суперечностей якраз у тій частині, що декларує взаємини держави й бізнесу.

Правники УжНУ переймали досвід Німеччини в галузі господарського права від професора Інституту права та економіки ВісбаденаУ ході візиту пан Ведде мав і зустріч із професорсько-викладацьким складом кафедри господарського права та процесу. Було обговорено перспективи співпраці, функціонування Німецько-Українського об’єднання юристів, співвідношення господарського та цивільного права в наших країнах. Зініціювали дальший розвиток певних спільних проектів, потенційні обміни викладачів та студентів, а також відрядження делегації від факультету на конференцію у Кельні 5 жовтня цього року.

Катерина Хижняк,
Фото авторки та надані Павлом Величком і Ольгою Костак
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.