Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Про місце України у світових рейтингах студентам УжНУ розповіла професорка з Києва

У лекції докторки політичних наук Ольги Андрієвої з Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка йшлося про особливості вимірювання, порівняння та ранжування різних аспектів готовності, продуктивності або розвитку держави у певних сферах та галузях

0 61
28 жовтня  до Ужгородського національного університету завітала Ольга Андрієва, докторка політичних наук, професорка Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Студенти мали нагоду відвідати її лекцію на тему «Світові рейтинги України».

Перед початком заходу лекторку представив декан факультету МЕВ УжНУ Микола Палінчак.

Микола Палінчак
Микола Палінчак
Ольга Андрієва
Ольга Андрієва

«Основна мета використання світових індексів полягає у вимірюванні, порівнянні та ранжуванні різних аспектів готовності, продуктивності або розвитку країни у певних сферах та галузях, – зазначає Ольга Андрієва. – Індекси та рейтинги допомагають нам виміряти речі, які не вимірюються у цифрах. Наприклад, скільки демократії є в країні, наскільки щасливі її громадяни тощо. Такі дані можна використати для аналізу, ухвалення рішень та розроблення відповідної політики на рівнях регіону чи глобальному».

Індекси допомагають порівняти країни за розвитком у певних галузях, визначити пріоритетні напрямки для реформ, моніторити прогрес держави за кілька років й оцінити її глобальну позицію.

Лекторка пояснила студентам, як складаються рейтинги: інформація береться з національної статистики, статистики міжнародних організацій, опитувань, досліджень та експертного аналізу.

Професорка зазначає, що індекси неідеальні й також мають вади. Серед таких недоліків виокремлює спрощене відображення реалій, суб’єктивізм, застарілість даних і потенційну маніпуляцію.

Про місце України у світових рейтингах студентам УжНУ розповіла професорка з КиєваДля дослідження Ольга Андрієва виокремила 10 сфер функціонування держави: політичну, економічну, юридичну, соціальну, екологічну, військову, науково-технологічну, гуманітарну, інформаційну та сферу ідеології та пропаганди. Для аналізу кожної виділила кілька індексів, наприклад, індекс демократії та індекс м’якої сили для політичної сфери, індекс соціального прогресу та індекс щастя – для соціальної сфери та ін. Професорка дослідила, яке місце за кожним таким показником посідає Україна сьогодні й порівняла його з позицією минулих років.

Результати дослідження свідчать, що нині Україна на 75-й позиції у світі. Найкраще в нашій країні розвинута військова сфера, а от негайних реформ потребують соціальна, економічна та юридична.

Про місце України у світових рейтингах студентам УжНУ розповіла професорка з КиєваЛекторка наголошує: «Ці рейтинги – зовнішній погляд на нашу країну міжнародних експертів і статистики. Це не те, як ми себе відчуваємо або як нам хотілося б себе відчувати. Тож, на мою думку, такі результати є більш об’єктивними».

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.