Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

На біологічному факультеті розпочали навчати екосистемного менеджменту та відновлення природних екосистем

Передбачено запрошувати провідних вітчизняних і закордонних фахівців – першою стала наукова керівниця компанії «Care for Ecosystems UG (CfE)» у Німеччині Тетяна Мінаєва

0 326
На біологічному факультеті Ужгородського університету розпочато викладання нової системної дисципліни «Екосистемний менеджмент та відновлення природних екосистем різних типів». У її межах зокрема розглядають основи особливо актуальної нині реставраційної (відновної) біології, також студенти набувають знань про моделі утримування та методи й технології відновлення природних екосистем різних типів – лісових, трав’яних, водно-болотних, із різним ступенем збереженості, глибини трансформаційних чи деградаційних процесів.

На біологічному факультеті розпочали навчати екосистемного менеджменту та відновлення природних екосистемПід час навчального курсу до висвітлення методів утримування та відновлення екосистем різних типів передбачено запрошення провідних вітчизняних і закордонних фахівців, що мають особисті напрацювання й багатий практичний досвід у виконанні реставраційних проєктів.

Першою в низці таких запланованих запрошень стала зустріч із Тетяною Мінаєвою, яка є науковим керівником компанії Care for Ecosystems UG (CfE) у Німеччині, що займається реставраційними проєктами відновлення ветлендів (водно-болотних угідь) по всьому світу вод. У доробку цієї компанії останніх років – реставраційні проєкти з відновлення ветлендів у горах Монголії, у високогір’ї Анд (Перу) тощо. Науковиця була залучена українським офісом WWF до розробки технічного завдання проєкту з відновлення торфовищ на базі інтегративного підходу болота Глуханя в НПП Синевир та ряду інших ветлендів Закарпаття, тому особисто знайома з проблемою в нашому регіоні.

Тетяна Мінаєва прочитала студентам лекцію «Ecosystem restoration as a pathway: the case «wetlands» («Відновлення екосистеми як шлях: приклад «водно-болотних угідь»), яка включала низку підтем:

  • Відновлення екосистем як механізм вирішення глобальних проблем;
  • Відновлення болотних екосистем як природних рішень;
  • Практичні підходи до відновлення екосистем;
  • Економічні стимули відновлення боліт, вуглецеві проєкти.

Насамкінець у доповіді було розглянуто український досвід відновлення ветлендів, зокрема як приклад – результати аналітичної оцінки, розробки концепції проєкту з відновлення торфовища «Глуханя», його сумісність із вимогами кліматичного проєкту та внеском у місцеві й регіональні засоби існування, сценарії розвитку екосистеми торфовища за різних систем менеджменту.

За інформацією біологічного факультету
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.