Професорка УжНУ Галина Шумицька стала лауреаткою премії імені Дмитра Нитченка
Нагороду, яку вперше здобула представниця Ужгородського університету, присуджують за оборону й пропаганду українського слова, популяризацію національної літератури і культури загалом
ДОВІДКА
Жив і працював у Австралії, куди разом з родиною переїхав 1949 року.
Працював у каменоломнях, на електростанції, у вільний час писав твори рідною мовою, багато з яких після незалежності були перевидані в Україні. Протягом кількох десятиліть працював учителем і директором українських суботніх шкіл у Мельбурні. Викладав, створював програми, інспектував, довівши кількість цих шкіл до 55 з 2000 учнів. Заснував і очолював Літературно-мистецький клуб імені Василя Симоненка. Як член Об’єднання українських письменників «Слово» керував австралійською філією цієї організації. Очолював Українську центральну шкільну раду в Австралії.
Дуже приємно, що 2023 року лауреаткою премії імені Дмитра Нитченка стала докторка філологічних наук, професорка кафедри соціології та соціальної роботи Ужгородського університету, експертка офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, член Соціолінгвістичної комісії при Міжнародному комітеті славістів Галина Шумицька. Також цьогоріч нагороду присуджено поетові-пісняру, театральному та кінодраматургу Ігорю Жуку і громадському діячеві, актору, модераторові на сцені під час Помаранчевої революції, ексміністрові культури, нині – військовику Збройних сил України – Євгенові Нищуку.
Як зауважив свого часу президент Ліги українських меценатів Володимир Загорій, «люди, які одержують премію імені Дмитра Нитченка, справді віддають багато сил обороні українського друкованого слова, популяризації національної літератури, у кожного в цьому розумінні — свій авторитетний послужний список».
Медіацентр УжНУ щиро вітає Галину Шумицьку з визнанням її послідовного багаторічного обстоювання на всіх рівнях – від регіонального до міжнародного – беззастережного права українського слова на вільний розвиток і підтримку, зусиль щодо суспільного усвідомлення й піднесення ролі мови як запоруки національної безпеки. Бажаємо натхнення й енергії на дальший поступ та успіхів у кожному важливому почині!