Дитяча письменниця за прилавком Ольга Тимофієва ділилася творчими набутками з читачами
Серед творчих планів мисткині – книга, що вміщувала б з пів сотні портретів її сучасників і рефлексії про те, що відбувалося в ті часи
Зустріч Ольга Олександрівна присвятила світлої пам’яті професору УжНУ Сергію Федаці. Розповіла, що з родиною Федак спілкувалася, товаришувала.
Ольга Тимофієва – авторка понад 30 видань, з яких 5 – поетичні збірки. Частина її творчого доробку, присвячена дітям: книги з навчально-виховної поезією, колискові, екокалендарі, зошити для дошкільнят, методичні матеріали для педагогів і батьків тощо. Дванадцять видань авторки мають гриф Міністерства освіти і науки України.
Пані Ольга 35 років пропрацювала методистом з дошкільного виховання та викладачем у Закарпатському інституті післядипломної освіти. Каже, не було дитячого садочка на Закарпатті, який би не відвідала. Тож не дивно, що тема дошкільного виховання, творчі розробки у цьому напрямі посідають чільне місце у її творчості.
Вірші Ольга Олександрівна писала ще зі школи, проте, як сама каже, поеткою себе не вважала, писала, бо писалося. Усвідомлення, що в неї виходить, а заразом і «ще більша відповідальність за написане слово», прийшли після того, як побачила світ перша збірка «На відстані руки» з передмовою лауреата премії ім. Т. Г. Шевченка Петра Скунця.
За прилавком «Кобзаря» пані Ольга зокрема презентувала науково-популярне видання «Скарби рідного краю» та «Таємниці старого альбому». Письменниця стала упорядницею обох книг. «У «Скарбах рідного краю» 150 авторів-педагогів, які написали 123 зразки національно-патріотичних заходів для дошкільнят. Загалом тут представлені тоді ще 13 районів Закарпаття та 5 міст. Книга проілюстрована 250 фотографіями, на яких зображено 1500 закарпатців, – розповідає пані Тимофієва. – Це унікальне видання, де талановиті люди діляться власними творчими напрацюваннями. «Скарби» є в кожному дитячому садочку області. Навіть більше – примірники помандрували і в Канаду, Америку, Польщу».
«Таємниці старого альбому» (2024 р.) – це збірка зі 52 фотографій, де професійно зазнімковані на «тлі шкільних приміщень початкової школи тогочасні історії з життя карпатських русинів 24 населених пунктів, які на той час входили до складу Чехословацької Республіки». Ольга Олександрівна розповідає, що ці унікальні фото, які ніде до цього видання надруковані не були, потрапили до неї випадково, від подруги, загорнуті в газету «Тиса» 1937 року. А оскільки письменниця завжди цікавилася й досліджувала тему дошкільництва на Закарпатті, то з часом вирішила видати цей альбом. Зробила це, до речі, власним коштом. Супроводжував проєкт та допомагав з реалізацією професор кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ Маріан Токар. «На цих фото 1700 осіб. І знаєте, до мене приходять абсолютно фантастичні історії про тих людей, які тут сфотографовані. Тож маю велике бажання ще дозбирати інформацію про якнайбільше персон і видати продовження цього альбому», – ділиться задумами авторка.
Розповіла пані Ольга й цікаву історію: коли з друку привезли цей альбом, у неї проїздом гостював журналіст із Берліна. Коли побачив книгу, то був страшенно вражений, сказав: «Боже, у вас така біда, такі жахи в країні, а ви думаєте про своє коріння!» Звичайно, видання поїхало в Берлін.
Щодо творчих планів, то, крім продовження «Таємниць старого альбому», Ольга Тимофієва хотіла б видати книгу, що уміщувала б «близько пів сотні портретів моїх сучасників, і різні рефлексії про те, що відбувалося в ті часи».
На завершення зустрічі письменниця показала свій ляльковий театр – кілька іграшок – персонажів її дитячих віршиків та почитала дорослу лірику. Відтак усі охочі могли придбати книги з автографом авторки.