Рівень безпеки на Закарпатті визначали студенти факультету історії та МВ

Створені інфографіки стали додатком до офіційних даних для картини безпеки в Україні та були використані під час круглого столу «Паспорт безпеки України: Закарпатський регіональний вимір»

Днями студенти факультету історії та міжнародних відносин оцінювали ситуацію з безпекою в Закарпатській області.
Валерій Кравченко та Олег Кокошинський

Віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський та старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко побували в УжНУ й провели на ФІМВ тренінг під назвою «Аналіз індексу безпеки: створення регіонального паспорта безпеки».

Студентів було поділено на групи, кожна з яких мала побудувати інфографіку безпеки в регіоні. Для цього потрібно було проставити бали від 1 до 10 стосовно 22 пунктів із чинниками, які впливають на те, чи почувається в безпеці громадянин України. Після створення інфографіки студенти й ініціатори тренінгу обговорили результати, до бесіди долучився і директор Центру міжнародної безпеки і євроатлантичної інтеграції при УжНУ професор Ігор Тодоров.

Бали щодо деяких чинників виставлялися на основі особистого сприйняття учасників тренінгу. Зокрема, йдеться про ступінь конфліктогенності в суспільстві, екологічну ситуацію в регіоні, відносини з сусідніми країнами, рівень толерантності в соціумі тощо. Натомість оцінку частини факторів, як-от: кількість біженців та ВПО, число загиблих внаслідок організованого конфлікту, рівень зарплат в регіоні – робили після аналізу статистичних даних, що були надані ініціаторами тренінгу.

Обговорення виявило й розбіжності, і схожі показники в групах. Цікаво, що всі зійшлися в питанні виїзду українських студентів здобувати вищу освіту за кордон, погодившись: якщо буде можливість поїхати за кордон, то лише для здобуття знань і досвіду, із якими можна буде повернутися на Україну та змінювати її на краще.

Інфографіки кожної з груп стали додатком до офіційних даних для картини безпеки в Україні та були використані під час круглого столу «Паспорт безпеки України: Закарпатський регіональний вимір», що відбувся в обласній державній адміністрації.

Діана Вишнева