Сонце, килимок, йога – студенти-журналісти та піарники-рекламісти готуються до сесії
Проводила заняття Оксана Карцева – інструктор з йоги міжнародної організації «Мистецтво життя», що має консультативний статус при ООН
Ідея провести таке заняття виникла в доцента кафедри журналістики Лесі Поліхи, яка займалася йогою і з власного досвіду знає про ефективність цієї практики. «Таку ідею мала давно, проте реалізувати вдалося лише тепер. Це подарунок моїм студентам. Я бачу, як важко їм під час сесії, тому хочу допомогти розслабитися. Йога дає таку можливість, допомагає заглибитися у себе, сповільнити потік думок, сконцентруватися, набратися сил, зрозуміти, для чого ти вчиш той чи інший предмет.
За кордоном такі заняття – звична практика. Наприклад, у США студентам перед іспитами рекомендують медитувати. Це дозволяє максимально успішно складати сесію. Сподіваюся, колись і для наших вишів такі речі стануть традиційними», – поділилася Леся Ярославівна.
Займалися духовною практикою, як і годиться, на свіжому повітрі, – на галявині біля університету. Проводила заняття Оксана Карцева – інструктор з йоги міжнародної організації «Мистецтво життя», що має консультативний статус при ООН.
Спочатку пані Оксана ознайомила присутніх з особливостями роботи нашого розуму та його зв’язком з диханням. Розповіла також, що займатися йогою найкраще за 40 хвилин до сходу сонця, у так званий час благості, коли увагу людину ще нічого не відвертає, а розум не набрав шаленого ритму. Користь від практики проявляється і на фізичному, і на ментальному рівнях. Причому результат відчутний одразу.
Основне в йозі те, що при регулярних заняттях людина вже постійно, а не лише під час медитації, перебуває у спокійному, гармонійному стані розуму. Це позначається на всіх сферах її життя, адже саме наш розум творить нашу дійсність.
«Йога – це зв’язок зі своїм внутрішнім, з Богом, Всесвітом, людьми. Ми живемо у дуже стресовий час, тож надзвичайно важливо за таких умов утримувати внутрішню гармонію, спокій розуму. Бо тоді приходить розуміння, що нема поганих людей – є така ж людина, як і ти, просто вона не дає собі раду з постійними стресами. Коли це усвідомлюєш, на негатив відповідати негативом вже не хочеться», – каже пані Оксана. Вона не стверджує, що заняття йогою роблять тебе просвітленим, але називає цю практику кроком до щастя.
Після короткого ознайомлення з теорією приступили до практики. За майже дві години під приємну музику студенти виконували дихальні вправи, сиділи в різних асанах, провели медитацію. Також почули рекомендації щодо режиму сну, харчування та відпочинку.
Після заняття, вже розслаблені і спокійні, «учні» мали змогу ставити питання інструктору, хоч більше дякували і ділилися відчуттями. Так, студентка 4-го курсу Марія Туряниця розповіла: «Для мене слово «йога» завжди звучало як щось нестандартне, круте. І сьогодні завдяки нашій академнаставниці я переконалася, що так воно і є. Це заняття допомогло мені зняти стрес і набратися енергії. Відчути себе щасливою, звільненою від купи непотрібних думок. Дякую пані Оксані й Лесі Ярославівні за таку можливість!»
Тож якщо хочете віднайти внутрішню гармонію і спокій, беріть килимок – і гайда на йогу! ☺
фото Віталія Завадяка