Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти-історики завершили колективний етап архівно-музейної практики

Попереду ще індивідуальний етап, який триватиме трохи більше тижня

0 884
Студенти-історики завершили колективний етап архівно-музейної практики
Студенти-історики завершили колективний етап архівно-музейної практики
Середина літа цього року стала продовженням доброї традиції відвідин студентами істфаку наших архівів і музеїв, ознайомлення з тонкощами роботи працівників цих установ.

Архівно-музейна практика почалася наприкінці червня і протягом двох тижнів тривав власне перший її етап – колективний. Насамперед під керівництвом викладачів кафедри нової і новітньої історії та історіографії Олега Степановича Сліпецького та Юрія Івановича Ісака студенти-третьокурсники відвідали Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Послухали тут ознайомчу лекцію про історію створення музею і його функціонування – від часу заснування 1970 року і дотепер. Варто зауважити, що разом із Закарпатським краєзнавчим музеєм – це один із найбільш відвідуваних студентами історичного факультету таких закладів міста.

Саме краєзнавчий музей студенти й відвідали чергового дня. Там ознайомилися з фондами та експонатами, з’ясовували для себе основи музейної справи.

Студенти-історики завершили колективний етап архівно-музейної практики

Протягом наступних днів юні історики відвідали Державний архів Закарпатської області (ДАЗО), де теж послухали лекцію про історію формування установи та наявні фонди, побачили архівосховище та його вміст. Окрім знайомства з керівництвом, також мали нагоду поспілкуватись з Олексієм Корсунем – видатним дослідником історії нашого краю, упорядником фундаментальних збірників архівних документів «Закарпатські угорці і німці», «Закарпатські втікачі в СРСР», «Карпатська Україна», «Колективізація в Закарпатті…» та ряду інших праць.

Продовженням архівно-музейної практики стали екскурсії меморіальним музеєм імені народного художника України Ф. Манайла, меморіальним будинком-музеєм імені А. Коцки, Закарпатським обласним художнім музеєм імені Й. Бокшая. В останньому молоді історики ознайомилися зі зразками мистецтва Західної Європи XVІ–ХІХ ст., Центральної Європи ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ ст., Росії в XVІІІ-ХІХ ст., України в XVІІ-ХІХ ст. та, звісно ж, із творчістю представників Закарпатської школи живопису – роботами Й. Бокшая, А. Ерделі, М. Мункачі, І. Ревеса, І. Грабаря,  А. Борецького та інших талановитих синів Срібної Землі.

Студенти-історики завершили колективний етап архівно-музейної практики

Завершенням колективного етапу практики став візит до музейного підрозділу Управління СБУ в Закарпатській області.

Попереду ще індивідуальний етап, який триватиме трохи більше тижня і, без сумніву, буде таким ж яскравим, як і згадані вже екскурсії.

Від імені студентів ІІІ курсу історичного факультету та від себе особисто хочеться подякувати працівникам музеїв та Державного архіву Закарпатської області за змістовні й цікаві екскурсії. Також окремі слова вдячності висловлюємо нашим викладачам: Олегу Степановичу Сліпецькому та Юрію Івановичу Ісаку, під керівництвом яких, ми, юні історики, змогли виконати наше завдання – ознайомитися зсередини із закладами, де зберігають історичні джерела для майбутніх поколінь.

Михайло Рекрутяк, студент ІІІ курсу істфаку
Фото Миколи Фешка
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.