Студенти-історики побували в Одесі
Дводенну поїздку традиційно організував викладач археології доцент Ігор Прохненко
Коли складена сесія та державний іспит і можна сміливо казати, що ти – бакалавр, що може бути кращим, ніж відпочинок на морі? Саме тому мандрівники з нетерпінням чекали прибуття до Одеси. Оскільки в потязі влітку не холодно, а дорога тривала понад 19 годин, то студенти бажали моря ще більше.
Приїхали історики-ужнівці в Одесу по обіді. На вокзалі студентів зустрів друг Ігоря Анатолійовича – Кирило Лєпатов, який поселив мандрівників в один із готелів міста. Після цього студенти відразу ж пішли на пляж. Було надзвичайно приємно після спекотного потяга нарешті побачити море, але ще приємніше було плавати в ньому.
Накупавшись, ужгородці подалися на променад вечірньою Одесою. Із настанням ночі в центрі міста гуляє навіть більше людей, ніж удень, де-не-де виступають вуличні музиканти. Незабутні враження залишило найбільше в Україні 45-метрове оглядове колесо, з якого історикам відкрилася в усій красі освітлена численними вогнями Одеса. Увечері своєрідний шарм мають морський вокзал, потьомкінські сходи й оперний театр.
Наступного дня мандрівники відвідали археологічний музей, де прекрасну екскурсію провела Євгенія Федорівна Редіна. У ньому представлено цікаві експонати часів первісних людей, трипільської культури, епохи бронзи, давньої Греції та Риму, кіммерійців, скіфів, сарматів, середньовіччя. Великий інтерес викликали експонати, пов’язані з давнім Єгиптом, – мумії, саркофаги, а також колекція золотого посуду, прикрас і монет.
Після надзвичайно змістовної та інформативної екскурсії студенти-історики вирушили знову плавати у теплому і по-літньому привітному Чорному морі. Недарма стародавні греки називали його «понт евксинський», тобто гостинне море. Наплававшись і позасмагавши досхочу, студенти вирушили ввечері на потяг додому.
Такий дводенний відпочинок в Одесі історики організували вперше. Раніше студенти приїздили в місто з Ігорем Анатолійовичем на екскурсію на півдня, а далі мандрували в інші міста. Планують зробити такий літній відпочинок щорічним і надалі продовжувати хорошу традицію подорожей студентів-істориків чудовими містами України.
Фото Ігоря Прохненка