Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти-історики побували в Одесі

Дводенну поїздку традиційно організував викладач археології доцент Ігор Прохненко

0 6 828
Студенти-історики побували в Одесі
Студенти-історики побували в Одесі
Днями студенти першого і четвертого курсів історичного факультету побували в Одесі – перлині біля моря. Дводенну поїздку традиційно організував викладач археології доцент Ігор Прохненко.

Студенти-історики побували в Одесі

У центрі Одеси

Коли складена сесія та державний іспит і можна сміливо казати, що ти – бакалавр, що може бути кращим, ніж відпочинок на морі? Саме тому мандрівники з нетерпінням чекали прибуття до Одеси. Оскільки в потязі влітку не холодно, а дорога тривала понад 19 годин, то студенти бажали моря ще більше.

Приїхали історики-ужнівці в Одесу по обіді. На вокзалі студентів зустрів друг Ігоря Анатолійовича  Кирило Лєпатов, який поселив мандрівників в один із готелів міста. Після цього студенти відразу ж пішли на пляж. Було надзвичайно приємно після спекотного потяга нарешті побачити море, але ще приємніше було плавати в ньому.

Студенти-історики побували в Одесі

Біля пам’ятника Дюку

Накупавшись, ужгородці подалися на променад вечірньою Одесою. Із настанням ночі в центрі міста гуляє навіть більше людей, ніж удень, де-не-де виступають вуличні музиканти. Незабутні враження залишило найбільше в Україні 45-метрове оглядове колесо, з якого історикам відкрилася в усій красі освітлена численними вогнями Одеса. Увечері своєрідний шарм мають морський вокзал, потьомкінські сходи й оперний театр.

Наступного дня мандрівники відвідали археологічний музей, де прекрасну екскурсію провела Євгенія Федорівна Редіна. У ньому представлено цікаві експонати часів первісних людей, трипільської культури, епохи бронзи, давньої Греції та Риму, кіммерійців, скіфів, сарматів, середньовіччя. Великий інтерес викликали експонати, пов’язані з давнім Єгиптом, – мумії, саркофаги, а також колекція золотого посуду, прикрас і монет.

Студенти-історики побували в Одесі

В Одеському археологічному музеї

Після надзвичайно змістовної та інформативної екскурсії студенти-історики вирушили знову плавати у теплому і по-літньому привітному Чорному морі. Недарма стародавні греки називали його «понт евксинський», тобто гостинне море. Наплававшись і позасмагавши досхочу, студенти вирушили ввечері на потяг додому.

Такий дводенний відпочинок в Одесі історики організували вперше. Раніше студенти приїздили в місто з Ігорем Анатолійовичем на екскурсію на півдня, а далі мандрували в інші міста. Планують зробити такий літній відпочинок щорічним і надалі продовжувати хорошу традицію подорожей студентів-істориків чудовими містами України.

Юрій Офіцинський, випускник бакалаврату історичного факультету УжНУ
Фото Ігоря Прохненка
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.