Студенти-айтівці розробили ще одну інформаційну систему і презентували її на конференції

Технологічна розробка молодих учених УжНУ стосується трансформації спектрів пропускання для різних оптичних фільтрів при зміні кута падіння

Студенти спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» відомі своїми розробками: карта діалектів України, навчальні ролики трьома мовами, власний 3D-принтер, робот-складальник кубика-рубика, інформаційна система для Федерації дзюдо Закарпаття тощо.
Михайло Товтин, Андрій Шапочка, організатор Василь Рубіш, Олександр Міца, Олег Рябощук
Проведені розрахунки

Цього разу ініціативна айтівська молодь презентувала перші можливості інформаційної системи для обчислень параметрів багатошарових оптичних покриттів. Працюють над цією розробкою студенти 3-го курсу ‒ Олег Рябощук, Андрій Шапочка та Михайло Товтин ‒ під керівництвом завідувача кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександра Міци та доцента цієї кафедри Василя Пецка.

Отримані за допомогою розробленої інформаційної системи результати, які стосувалися трансформації спектрів пропускання для різних оптичних фільтрів при зміні кута падіння, були представлені разом із самою системою під час роботи школи-конференції молодих учених «Сучасне матеріалознавство: фізика, хімія, технології» (СМФХТ – 2021), яка відбулася минулого тижня на базі туристичного комплексу «Водограй» в селищі Чинадійові. Захід організувала Ужгородська лабораторія матеріалів оптоелектроніки та фотоніки Інституту проблем реєстрації інформації (директор – Василь Рубіш).

Участь у конференції взяли вчені не лише з України, а й із-за кордону ‒ Англії, Угорщини, Чехії, Словаччини, Китаю, Іспанії, Польщі, Литви, Німеччини. Була можливість виступити як наживо, так і в онлайн-форматі.

Приємно, коли засвоєння технологій програмування добре поєднується з науковою діяльністю, даючи змогу отримувати нові практичні результати.

Бажаємо студентам-айтівцям продовжувати активно працювати над власною розробкою і представляти нові її можливості на різних міжнародних заходах!

За інформацією факультету інформаційних технологій