«Сусіди та історії»: студентки УжНУ стали учасницями проєкту Erasmus+

Ідеєю цьогорічного проєкту був обмін інформацією між сусідніми країнами про історію, культурні особливості, зокрема, різноманіття звичаїв та легенд. Проте основною метою стало руйнування застарілих шаблонів і стереотипів. Дівчата і хлопці вчили народні танці, шукали схожі слова серед чотирьох слов’янських мов, обговорили традиції та їхню сучасну інтерпретацію.
«Я була вражена тим, наскільки швидко ми, молодь з 4 країн, здружилися, а особливо – скільки у нас спільного. Свята, традиції, лексика – було неймовірно цікаво пізнати наших сусідів, та заглибитися в наші культури. Більше того, наше спілкування не обмежувалося воркшопами – ми разом гуляли Жешувом, дивилися фільми, відвідали фестиваль і стали справжніми друзями», – розповіла Анастасія Лендьел, керівниця групи, працівниця Інформаційно-видавничого центру.
Така плідна комунікація тривала протягом тижня завдяки різноманітним тренінгам, де кожен мав змогу розповісти про свою країну її культуру. Дні були наповнені не лише новими знаннями, а також розвагами – інтерактивними завданнями, іграми.
Організатори спланували екскурсії містом, зокрема підземеллями Жешува! «Найбільше мені запамʼяталися історичні будівлі міста. Жешув – неймовірно мальовниче місто, де історичні будівлі контрастують із сучасними архітектурними спорудами. Проте це місто не було б доповненим без чудових людей, яких я зустріла в цьому проєкті», – поділилася враженнями Владислава Мішко, студентка 3-го курсу факультету іноземної філології.
П’яти днів виявилося достатньо, аби повністю відчути цю неймовірну атмосферу історично-цікавого міста Жешува та підтримку країн-сусідок.
«Це був захопливий досвід, який надихнув мене і показав, що всі ми, хоч і різних націй, та дуже схожі. Ми проводили багато часу разом і з інтерактивами, тому змогли знайти спільну мову, інтереси. Ця мандрівка багато чому навчила не тільки мене але й усіх інших», – вважає Аліса Павлюк, студентка 4-го курсу фізичного факультету УжНУ.
Звісно, проєкт став чудовою нагодою попрактикувати свою англійську – дівчатам це вдалося. Багато нових знайомств та друзів також знайшли за п’ять насичених днів.
«Цей обмін дав мені можливість побачити Європу іншими очима, знайти нових друзів і відчути, що попри культурні відмінності, у нас дуже багато спільного», – переконана Олена Керецман, студентка 4-го курсу факультету іноземної філології.
Ми, студенки-журналістки, також отримали новий корисний досвід під час поїздки, що є цінним для нашого фаху. Було цікаво спілкуватися з представниками країн-сусідів, досліджувати різноманіття культур та порівнювати їх з іншими. Також мали змогу продемонструвати свої знання під час одного з семінарів про спростування стереотипів.
Завдяки цій поїздці ми культурно збагатилися та покращили свій рівень англійської. Після участі в програмі Еразмус+ щиро радимо кожному хоча б раз взяти участь у подібному молодіжному обміні.