Цьогоріч акція «Письменник за прилавком» завершилася музикою
У чотирьох книгах Віктора Шостака, які знайомлять із Закарпаттям музичним, – легенди й казки про інструменти, ноти й тексти пісень, фотоілюстративні матеріали, опис самих інструментів
Чотири книги, що знайомлять із Закарпаттям музичним: легенди й казки про інструменти, ноти й тексти пісень, фотоілюстративні матеріали та, звісно, опис самих інструментів – усе це можна знайти в дослідженнях Віктора Шостака.
Над збором матеріалу автор працював ще з 1980-х років: «Ці книги – це моє життя, тут представлена уся наша культура, – каже Віктор Шостак. – Матеріали до них видавалися статтями, я досліджував цю тему й представляв її в різних країнах світу. Сподіваюся, наша музика не зникне й житиме ще довго».
Тут презентовані музичні інструменти різних національностей, що мешкають на Закарпатті, як-от угорці, румуни, крім того – різних етногруп українців – бойки, гуцули тощо.
«Колись я був на конференції, де почув, що Закарпаття – це Богом забута земля і тільки за роки радянської влади там почала розвиватися культура. Але я працював у музеї й бачив, що висока культура в нас існувала раніше, ми мали відомих музикантів (от, приміром, Плотені з Великих Лаз грав із Лістом, а Брамс йому акомпонував), у нас були симфонічні оркестри. Культура розвивалася постійно, і ми маємо про це говорити, знати й цінувати. Ми не Богом забута земля – ми центр Європи».