Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

У ректораті відбулася прес-конференція керівництва УжНУ для крайових ЗМІ

У новий навчальний рік – з надією на краще

0 510
У ректораті відбулася прес-конференція керівництва УжНУ для крайових ЗМІ


10 січня керівництво Ужгородського національного університету дало прес-конференцію для представників ЗМІ. Говорили про вступну кампанію, нововведення у вищій освіті, діяльність вишу.

Першим виступив ректор Володимир Смоланка, який окреслив основні зміни в правилах прийому до ВНЗ у 2017 році: «Варто зауважити: скоротили кількість подаваних заяв – до 9 на чотири спеціальності (винятково в електронній формі). Обов’язковим є іспит з української мови та літератури, крім того – з математики/історії України/біології, третій предмет – за рішенням вишу. Змінено й вагові коефіцієнти».

Проректор Ігор Король розповів про нововведення в системі нарахування стипендій: «Після зимової сесії виплати здійснюватимуть відповідно до рейтингу. Положення про стипендії в УжНУ будуть укладені разом зі студентською радою та профкомом. У результаті таких змін стипендію одержуватимуть тільки кращі представники окремої спеціальності та курсу».

Міжнародну співпрацю вишу окреслила проректор Мирослава Лендьел: «Ми перейшли від етапу кількісного зростання до якісного. За 2016 рік усього підписано 20 угод, кожна з яких підкріплена конкретним планом дій. Передбачена реалізація проекту спільно з Британською радою щодо удосконалення мовної компетенції з англійської мови викладачів».

Мирослава Олександрівна також додала: в 2016 році УжНУ вдалося примножити кількість іноземних студентів (нині у виші понад 600 таких осіб) попри те, що в усій країні закордонних здобувачів фаху поменшало.

Говорили також про бюджет УжНУ. Проректор Олександр Рогач повідомив, що минулого року вдалося зекономити кошти за допомогою системи «Prozorro». 20 млн грн поклали на депозитні рахунки до банків державного сектору, що наприкінці року дало прибуток у понад три мільйони гривень. Серед основних джерел фінансування – оплата навчання за контрактом, проте вдалося залучити й спонсорські кошти, зокрема внаслідок міжнародної співпраці.

Проректори також інформували про наукову діяльність, інноваційні проекти, ремонтні роботи задля покращення умов проживання студентів у гуртожитках.

Загалом на прес-конференції було висвітлено всі питання, які цікавили журналістів.

Ольга Брайлян,
відео Віталія Завадяка
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.