Ужгород має свою зірку кіно, яка промо-тур фільму з собою в головній ролі почала з рідного міста

Стрічку «Гніздо горлиці», де знялася ужгородка Римма Зюбіна, визнано найкращим фільмом Одеського кінофестивалю та нагороджено призом журі на фестивалі в Індії

25 жовтня в Ужгороді відбувся перший допрем’єрний показ українського фільму «Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко) на соціальну тему заробітчанства. Головну роль у психологічному фільмі зіграла акторка родом із Ужгорода – Римма Зюбіна, яка захотіла розпочати промо-тур стрічки саме з рідного міста, де вчилася в Ужгородському культосвітньому училищі та деякий час працювала в муздрамтеатрі.

За словами акторки, яка й відкривала показ в Ужгороді, робота над стрічкою тривала три роки. Знімали кінокартину в буковинській Вижниці та італійській Генуї. Щовечора актори та знімальна група обговорювали відзняте. Через смерть виконавця головної чоловічої ролі Віталія Левицького сюжет довелося змінити, максимально залишивши в стрічці відзнятого матеріалу з актором. Попри це фільм «Гніздо горлиці» за мотивами однойменної повісті Василя Мельника став найкращим фільмом Одеського кінофестивалю та здобув приз журі на фестивалі в Індії.

Римму Зюбіну режисер запросив на роль головної героїні Дарини без кастингу. Її героїня – жінка, яка йде на заробітки до Італії, яка терпить знущання господарки, залицяння господаря та презирство в рідному селі, сім’ї. Жінка має обрати між двома країнами, двома чоловіками… Акторка каже, що цей фільм змінив її життя. «Життя різнокольорове і не знаєш, як правильно вчинити. Моя героїня коливається і це нормально. Ми всі живі люди», – коментує Римма Зюбіна.

Майже двогодинний фільм вражає проникливістю, гіркою правдою, але дає надію. Жіноча терплячість, мудрість і любов може все, що й показує головна героїня. Стрічка передає ті проблеми, які виникають в українських сім’ях заробітчан, – і важкий матеріальний стан, і розпад сім’ї, і відсутність культури, і проблеми дітей, і стереотипи щодо жінок-заробітчанок… Але все це може врятувати й виправити мудрість.

Римма Зюбіна закликала українців підтримувати українське кіно й сприймати його як дитину, яка росте, падає, розвивається та брати приклад із поляків, які обов’язково йдуть дивитися польські фільми до кінотеатрів.

Допрем’єрний показ фільму також відбудеться в 13 містах. У всіх кінотеатрах України стрічку «Гніздо горлиці» можна буде переглянути з 10 листопада.

Іванка Когутич