Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Ужнівська молодь вкотре підкорила Говерлу

Після четвертого сходження число студентів УжНУ, які підкорили найвищу точку України, сягнуло 1200

0 470
На вершині Говерли
Восени студенти Ужгородського університету беруться за підкорення не лише вершини знань. Традиційним є сходження на найвищу точку України – гору Говерлу, що цьогоріч з ініціативи студпрофкому відбулося вже вчетверте. І знову – під проводом Ореста Когута.
Мандрівники проходять інструктаж біля гуртожитку №4

Студентський шлях розпочався від гуртожитку №4, де всі пройшли детальний інструктаж із техніки безпеки й були попереджені: сходження може закінчитися будь-якої миті й доведеться повернутися, адже погодні умови прогнозують не найкращі. Однак охочих підкорити 2061-метрову вершину це не налякало.

Розпочали сходження з боку Івано-Франківської області. Злива, що супроводжувала туристів усю дорогу, на ранок закінчилася, і ні в кого не залишилося сумнівів, що підйом таки відбудеться.

Дістатися вершини студенти зуміли десь за три години. За цей час підіймали свій «бойовий дух» як могли: співали пісень, жартували (запам’яталася репліка: «Приблизно такою дорогою, за розповідями мого дідуся, він щодня ходив до школи». ☺).

Підкорюючи вершину

Підкоривши найбільшу вершину країни, молодь розгорнула українські прапори й виконала гімн. Відтак мали змогу помилуватися неповторними краєвидами й наробити вдосталь фото на згадку.

Завдяки досвідченому гірському провіднику Оресту Когуту та його помічникам підйом і спуск ужнівців був організованим і безпечним.

Руслана Гостюк

Четвертокурсниця відділення журналістики філологічного факультету Руслана Гостюк на таку мандрівку колись наважилася в дитячі роки. Тепер зібралася вдруге й залишилася задоволена: «Поїздка мені дуже сподобалася. Було реально круто. Багато емоцій… Ух, вони зашкалюють! А ще нові знайомства, такі невимушені й приємні. Підкорення гори. Підтримка друзів. Спільне виконання гімну. Це так патріотично й мило. Цей день не забуду ніколи. Щиро вдячна всім, хто організував поїздку, і всім, хто разом зі мною піднімався на гору».

Валері Ткачук

Торік охочих піднятися на Говерлу наприкінці шляху чекав не надто приємний сюрприз – сніг. Серед них була й студентка юрфаку Валері Ткачук, що не побоялася пройти 21 км шляху знову.

Другокурсниця розповідає: «Це було вражаюче і дуже весело. Погода виявилася чарівною. І хоч підйом був не легкий, але ми зуміли це зробити. Впевнена, що студентське підкорення Говерли відбудеться ще неодноразово».

Світлана Кузьма

На Говерлу зійшли представники різних факультетів, однак серед усіх вирізнилися фізики. Окрім рюкзаків із теплими речами та їжею, вони прихопили з собою фірмовий банер підрозділу. Кажуть, започаткували таку традицію: роблять це вже вдруге поспіль і зупинятися на цьому не планують.

Третьокурсниця Світлана Кузьма ділиться враженнями: «Для мене це була вже третя поїздка, яка мені сподобалася найбільше. Спочатку було страшно, бо дорогою погода виявилася жахлива – дощ лив як з відра – і я не знала, що нас чекає там, на вершині. Але погода нам усміхнулася, і на Говерлі вже було тепло й світило сонце.

Дуже багато різних емоцій, прокидається жага до життя, хочеться відкривати для себе все більше і більше. Хоча підйом і складний, але він того вартий. Раджу всім там побувати й відчути те, що пережив кожен із нас!»

На вершині

До слова, після четвертого сходження число студентів УжНУ, що підкорили Говерлу, сягнуло 1200. І майбутні поїздки плануються, тож ті, хто ще не встиг установити свій особистий рекорд і підкорити найвищу точку України, ще матимуть такий шанс.

Катерина Хижняк,
відео Станіслава Шпонтака

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.