Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

УжНУ отримав сучасне обладнання для безперебійного електропостачання від британських партнерів

У корпусах на Бамі світло буде навіть під час від’єднань завдяки співпраці з Університетом Центрального Ланкаширу

0 62
Ужгородський національний університет отримав три потужні енергокомплекти (кожен складається з інвертора та акумуляторної батареї) в межах британсько-української співпраці з Університетом Центрального Ланкаширу. Це стало можливим завдяки «The UK-Ukraine Twinning Initiative» – програмі партнерства, започаткованій 2022 року з ініціативи тодішнього прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона та Президента України Володимира Зеленського, яка об’єднала багато українських і більшість британських університетів. Того ж року між УжНУ та Університетом Центрального Ланкаширу (UCLan) було підписано «Меморандум про взаєморозуміння», на основі якого надалі триває співпраця.

УжНУ отримав сучасне обладнання для безперебійного електропостачання від британських партнерівОбладнання, що надійшло, забезпечить автономну роботу ключових об’єктів університету до 10 годин під час вимкнення електроенергії. Дві інверторні батареї будуть встановлені в головному корпусі університету, ще один – у новому корпусі на БАМі. Вони сформують цілісну систему резервного енергопостачання разом з фотоелектричними системами (PV), що встановлені в рамках реалізації проєкту «Вища освіта України», який фінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО).

Як повідомила проректорка з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, система встановлюється в межах політики енергетичної стійкості університету та завдяки партнерству з UCLan. «Університет Центрального Ланкаширу є нашим надійним партнером уже майже три роки. Окрім багатьох інших проєктів, удалося реалізувати ініціативу, що сприятиме енергетичній стійкості УжНУ. У разі вимкнення електроенергії, обладнання, яке було закуплено за рахунок коштів UCLan, буде допомагати підтримувати діяльність корпусів на БАМі у звичному режимі. Відповідно певний проміжок часу після переривання центрального електропостачання таке обладнання забезпечуватиме доступ до світла й інтернету у наших авдиторіях».

За словами головного електрика УжНУ Анатолія Гички, гібридні інвертори є ідеальним рішенням для резервного електропостачання. «Враховуючи теперішню ситуацію в енергетиці України, населення й підприємства змушені шукати, як тимчасове резервне електропостачання, так і альтернативне. На сьогодні гібридні інвертори мають широке застосування і на підприємствах, і в житлових будинках та квартирах. Ця система містить акумулятор, є безшумною і виробляє стільки ж викидів, як бензинові чи дизельні генератори. Останні відключення показали їхню ефективність як джерела резервного й альтернативного живлення, оскільки прилад має можливість заряджати акумуляторні батареї як від стаціонарної мережі, так і від сонячних панелей та виконує повне забезпечення споживача електричною енергією. Крім цього така установка служить захистом від «перепадів» напруги обладнання в приміщенні, що суттєво збільшує термін експлуатації інших приладів. Керівництво університету розуміє важливість використання альтернативної енергії, тому максимально сприяє залученню різних джерел фінансування для ще більшого розвитку цього напрямку».

Завдяки участі в «Twinning Initiative» зроблено чимало: організовано курси вивчення англійської для студентів і викладачів, участь у літніх школах, онлайн-дискусії, дистанційні зустрічі, а згодом – отримання комп’ютерної техніки і другий за два роки візит до британського вишу. Тепер завдяки фінансуванню з боку UCLan за підтримки британської компанії «Cormack Consultancy Group» та посередництва «Благодійного фонду відновлення та підтримки Маріупольського державного університету» отримано й сучасне обладнання для підтримки безперервного електропостачання. Важливо зазначити, що завдяки вчасному переказу коштів вдалося подвоїти суму допомоги, що дозволило забезпечити генераторами й інші українські університети.

Передача інверторів є частиною масштабної кампанії «Generators4Ukraine», започаткованої на запит Міністерства освіти і науки України для підтримки освітнього процесу в умовах енергетичної кризи. Ініціатива охоплює заклади вищої освіти по всій країні – від Києва до Харкова, Одеси, Львова, Запоріжжя та Ужгорода.

На всіх етапах Ужгородський університет висловлює вдячність за надану підтримку від наших партнерів: очільнику Департаменту міжнародного партнерства Полу Роу та проектному менеджеру Міжнародних партнерств Річарду Брейму з Університету Центрального Ланкаширу, а також директору ініціативи Twinning та інших проектів Cormack Consultancy Group Олександру Смирнову.

Відзначимо, що в межах проєкту «Вища освіта України», який фінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), УжНУ проводить комплексну енергомодернізацію навчальних корпусів і гуртожитку, одним із напрямків якої є встановлення фотоелектричних систем (PV), що сприяє формуванню енергетично незалежного середовища в університеті та є яскравим прикладом інтеграції екологічних технологій в управління інфраструктурою, сприяючи формуванню культури енергоефективності серед студентів і персоналу.

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.