В оновленій великій залі Вченої ради ректор УжНУ першими вітав журналістів краю з нагоди професійного свята
Іншою подією заходу стала презентація документального відеофільму ужнівських медійників про Ужгородський університет до його 75-ліття
А оскільки презентаційні заходи відбувалися напередодні Дня журналіста, то ректор Ужгородського університету Володимир Смоланка розпочав саме з привітань медійникам, котрих зібралося у залі зо два десятки:
– Ми з превеликим задоволенням запросили на цю презентацію наших гостей – відомих журналістів краю, з якими тісно співпрацюємо і котрим сьогодні, напередодні Дня журналіста, висловлюємо щиру подяку від усього професорсько-викладацького та студентського колективів.
Дорогі журналісти, фахівці у галузі реклами й піару – одне слово, професійні комунікатори! Ми вдячні Вам за кожен з душею написаний рядок про наш навчальний заклад, за кожне промовлене в радіо- чи телеефірі слово. Для нас це дуже цінно й важливо. Маємо сподівання, що наша співпраця стане ще міцнішою, конструктивнішою. Вітаю вас з професійним святом і бажаю того, що актуально завжди: здоров’я, натхнення до праці, належної матеріальної компенсації ваших зусиль.
Відтак ведучий дійства – заступник декана філологічного факультету Олег Хававчак – запросив очільника вишу вручити подарункові набори присутнім у залі представникам четвертої влади – голові Закарпатської обласної організації Національної спілки журналістів Віталію Мещерякову, начальнику відділу інформаційної роботи Ужгородської міської ради Аллі Кохан, журналісту Радіо Свобода Олександру Гаврошу, шеф-редактору новин закарпатської філії суспільного мовника ПАТ НСТУ Костянтину Левіну, журналістці телеканалу Вероніці Мороз та звукорежисеру Олександру Балезі, головній редакторці TV21 UNGVAR Тетяні Вашаргелі та журналістам Роману Сов’яку й Мирославі Гараздій, регіональній кореспондентці ВВС News Ukrainian Ірині Сов’як, кореспондентці видання VAROSH Евеліні Гурницькій, журналістці ТРК «Даніо» – 21-й канал Олександрі Артюхіній, журналістам Першого кабельного Марії Кочмарь та Юрію Толваю, речнику управління Патрульної поліції в Закарпатській області Ернестові Завадському, заслуженій журналістці України, колишній шеф-редакторці ТРК «М-студіо» Ядвізі Балозі, члену Національної спілки журналістів України, редакторці телерадіопрограм Наталії Шпак, головному редактору газети «Вісті Ужгородщини» Віктору Дрогальчуку.
Після урочистої церемонії ректор Володимир Смоланка продовжив: «Через пандемію святкування 75-ї річниці нашого університету триває окремими подіями тиждень за тижнем, захід за заходом. Сьогодні в нас одна з найяскравіших родзинок святкування. Ми побачимо фільм, який створили наші медійники. Фільм про становлення, шлях нашого університету, побачимо багатьох представників вишу, які висловлюють про нього свої думки, діляться цікавими, іноді й геть несподіваними спогадами. Ще один нюанс – ми презентуємо фільм в оновленій залі, яка може слугувати символом модернізації нашого університету. Наша мета – зробити УжНУ на 100% сучасним закладом вищої освіти. Ми готові до різних заходів – наукових конференцій, зборів, святкувань. Радо відчинимо двері й для святкувань міста, краю».
Переглянувши стрічку, зал вітав творців фільму. Від їх імені слово мала Галина Шумицька:
– Цей фільм робила не лише наша творча група. Його поява не була б можливою без колективної праці, колективної душі, колективного розуму. 75 років стиснути у 15 хвилин – а спочатку завдання було саме таким – здавалося неймовірним, неможливим. Врешті вирішили збільшити хронометраж. Ми почали читати, слухати, дивитися, питати – стали приходити відповіді. Було неймовірне задоволення від спілкування з людьми, які стали експертами нашої стрічки. Ваш досвід, енергія, знання – це спільне багатство університету. І цей фільм не міг бути без вас. Як і не може бути без кожного, хто в цьому університеті трудиться. І досвід показав, що фільм насправді можна робити про кожного, хто тут працює – довго, старанно, натхненно, часто-густо мовчки і без очікування визнання.
Я думаю, що цей фільм – лише початок тої роботи, яку маємо спільно продовжувати. Маємо розповідати світові про наше багатство, про наші здобутки, про наші мрії, труднощі, проблеми, зрештою. Маємо бути відкриті до світу і казати про себе. Сидячи в редакції Медіацентру, ми отримували відеокадри з різних куточків земної кулі, і це – фантастичні відчуття! Кадр за кадром ми творили ту реальність, яка постала перед нами у 40-хвилинній кінострічці.
А ось і сама стрічка
Над створенням фільму працювали: Галина Шумицька, Віталій Завадяк, Василь Путрашик, Леся Гичко, Олександр Балега. Ідею графічного оформлення було розвинуто на основі торішнього бакалаврського дослідження випускника спеціалізації «Реклама та зв’язки з громадськістю» Павла Компанійця, а музичний супровід для стрічки дібрав очільник телерадіостудії відділення журналістики Ужгородського університету Валерій Ковач.