Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В Ужгороді показали стрічку про українок на війні

Автори фільму «Невидимий батальйон» закликали глядачів не бути байдужими до війни

0 68

Після туру іншими країнами, документальний фільм про жінок на війні презентують в різних містах України. Розпочали із Закарпаття. Вчора презентували стрічку в Ужгороді, а напередодні – в Мукачеві.

«Невидимий батальйон» – це кіноальманах із шести історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх усіх об’єднала ця війна, і їхні історії створюють панорамну й емоційну картину становища жінки у Збройних силах.

За словами режисерки  й письменниці Ірини Цілик, проект розпочинався як однойменне соціологічне дослідження, пізніше у волонтерки Марії Берлінської виникла ідея створити фільм, щоб актуалізувати дискусію щодо жінок-військовослужбовиць, які можуть воювати поруч із чоловіками. Наразі боронять Україну у війні на сході країни 54 тисячі жінок, більшість із яких юридично не визнані військовослужбовицями, тобто не обіймають бойових посад, але виконують роботу снайперок, розвідниць тощо.

«Невидимий батальйон» відтворює атмосферу війни без постановочних сцен, він не є пропагандистським чи пафосним. Проте дає можливість задуматися, чим кожен з українців може допомогти, будучи в тилу. В останніх новелах, зокрема, порушується проблема повернення в звичайне життя людей після війни, про посттравматичні синдроми й суїциди, як кожна людина індивідуально може чи не може повернутися до звичної роботи.

Ужгородська презентація була багатолюдною, за що Ірина Цілик та Дар’я Зубенко подякували присутнім. «Така велика кількість людей у залі – це свідчення того, що ця тема вам небайдужа. Байдужість приводить до війни», – зауважила Дар’я Зубенко і закликала частіше згадувати, що в країні тривають бойові дії.

Після Закарпаття фільм повезуть в Одесу та інші міста України, бо авторам важливий живий діалог із глядачем. Також закликають охочих долучатися до організації презентації в інших містах й обіцяють після цього виставити стрічку у вільний перегляд у мережі.

Іванка Когутич

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.