Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Корифея етнографічної науки краю в УжНУ вшанували відкриттям лабораторії

«Лабораторія етнології, фольклористики та краєзнавства» імені професора Михайла Тиводара, до організації якої причетний визначний учений, є майданчиком для заходів народознавчого характеру, своєрідним лекторієм та одночасно музеєм

0 204

Корифея етнографічної науки краю в УжНУ вшанували відкриттям лабораторії

25 квітня відбулося офіційне відкриття «Лабораторії етнології, фольклористики та краєзнавства», названої на честь корифея закарпатської етнографічної науки Михайла Тиводара. Серед присутніх були родичі, колеги, учні визначного вченого. Незважаючи на чималу роботу науковця з організації лабораторії, до офіційного її відкриття професор не дожив, однак його справу продовжили виховані ним молоді етнологи.

Корифея етнографічної науки краю в УжНУ вшанували відкриттям лабораторіїІз привітальним словом та оголошенням програми заходу виступив її модератор – етнограф Василь Коцан, після якого своїми спогадами про вчителя поділилися заступниця декана факультету Надія Керецман та проректорка Мирослава Лендьел. Зворушливо та емоційно розповідали свої життєві історії про М.Тиводара його дружина Олена Михайлівна та колега Володимир Задорожний. Про політичну складову діяльності відомого вченого буремної доби початку української незалежності наголосив журналіст В.Ільницький. Свої думки й спогади висловили його учні – науковці й викладачі О.Малець, В.Коцан, Я.Черленяк-Керечанин, П.Леньо. Останній розповів також про етнологічні експедиції факультету.

Корифея етнографічної науки краю в УжНУ вшанували відкриттям лабораторіїНаприкінці заходу присутні послухали презентації студентів (Г.Рейтій, А.Дебель, М.Кромпотич, З.Керечанин, В.Філей) на основі власних досліджень матеріальної і духовної культури закарпатців, які вони виконували під час етнографічної практики. Після них Василь Коцан коротко розповів про наслідки наукової пошукової роботи й анонсував вихід чергового числа щорічника «Етніка Карпат» на основі матеріалів останньої етнографічної експедиції, яка відбулася у Виноградівському районі.

Підсумовуючи, варто відзначити, що відкриття лабораторії відбулося за активної участі істориків та етнографів кількох поколінь. Вона становить собою майданчик для заходів народознавчого характеру, є своєрідним лекторієм та музеєм, де представлені експонати традиційної культури закарпатців. Крім того, тут зберігаються унікальні матеріали інтерв’ю, зібрані студентами та дослідниками на базі факультету впродовж від 1960-х років і до сучасності, які можуть стати джерелом для вивчення багатьох ділянок краєзнавчого поля Закарпаття.

За інформацією факультету історії та МВ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.