Черговим doctor honoris causa вишу став президент Литовської академії наук Юрас Баніс

20 вересня влаштували перше в начальному році засідання Вченої ради Ужгородського університету, на якому підбили попередні підсумки вступної кампанії (адже зарахування контрактників ще триває) і визначили пріоритетні напрями профорієнтаційної діяльності.

В УжНУ інавгурували почесного доктора та повідомили про основні нововведення в умовах прийому на 2019 рікЗахід стартував із вручення відзнаки «Почесний доктор УжНУ» за розвиток українсько-литовських наукових зв’язків Юрасу Банісу, габілітованому докторові наук, професору, президентові Литовської академії наук. Його відрекомендував проректор із наукової роботи нашого вишу Ігор Студеняк, атрибути ж вручив ректор Володимир Смоланка.

У вітальній промові Ю.Баніс зауважив: в Ужгороді не вперше, співпрацює з місцевими колегами з 1980-х і пишається, що його визнали doctor honoris causa. Також науковець побажав Україні подолати складну ситуацію й стати повноправним членом ЄС.

Відтак члени Вченої ради голосуванням підтримали кандидатів на надання стипендій Кабінету Міністрів України: доцентів Олега Девіняка, Світлану Делеган-Кокайко, викладача Наталію Король, молодшого наукового працівника Миколу Кута.

У робочій частині засідання відповідальний секретар Приймальної комісії УжНУ Петро Горват резюмував особливості цьогорічної вступної кампанії, інформував про кількість зарахованих на 20 вересня (близько 1770 — за бюджетною формою навчання, 2080 — за контрактною; докладніше — див. таблицю).

В УжНУ інавгурували почесного доктора та повідомили про основні нововведення в умовах прийому на 2019 рік«Приємно констатувати: більшість заяв абітурієнтів мала високий пріоритет. Для вступу до бакалаврату на базі повної загальної середньої освіти подано 58 % заяв з першим пріоритетом, до магістратури на базі ПЗСО — близько 74 відсотки, а до магістратури після завершення бакалаврату надійшло 94 % заяв із найвищою пріоритетністю. Широка й географія вступників — маємо представників майже з усіх областей України. Воднораз понад 89 % першокурсників – традиційно із Закарпаття», — зауважив П.Горват.

Доповідає Петро Горват

Петро Петрович також повідомив про основні новації в умовах прийому на 2019 рік, які анонсувало МОН України.

Основні позиції такі:

• є тенденція до скорочення термінів вступної кампанії;
  • виші прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів, а 2017-го — усіх, крім оцінок з іноземних мов;
  • творчі конкурси пропонують організувати до основної сесії ЗНО, а саме: з 16 березня до 15 травня; водночас буде додаткова сесія (1—22 липня), але тільки на контрактні місця;
  • запрацює механізм першочергового зарахування вступників, котрі хочуть вступити на медичні й педагогічні спеціальності, а після отримання диплома погодяться щонайменше три роки працювати в селах;
  • планують продовжити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Цьогоріч вступники мали набрати не менше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів (біології та хімії або математики), щоб взяти участь у відборі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». У 2019-му потрібно буде 150 мінімальних балів із першого й другого конкурсних предметів й на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» і «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів — на спеціальність «Фармація, промислова фармація»;
  • залишиться фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після 11 класів на бакалавра;
  • для вступу в магістратуру збільшать перелік спеціальностей, на які треба буде ЗНО з іноземної мови. Ідеться про «Музеєзнавство, пам’яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційну, бібліотечну та архівну справу», а також усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування»;
  • у 2019-му востаннє відбудеться набір за ОКР «Молодший спеціаліст»;
  • для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузі знань «Управління та адміністрування» потрібно буде подати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Молодші спеціалісти, котрі захочуть вступити на бакалавра чи магістра медичного спрямування, мають подати сертифікат про складання ліцензійного інтегрованого іспиту Крок М;
  • у 2019 році не передбачено прийом вступників для здобуття рівня молодшого спеціаліста за спеціальністю «Право» за кошти державного або регіонального бюджету;
  • заплановано набір вступників на молодшого бакалавра за двома сертифікатами (лише на небюджетні конкурсні пропозиції).

Насамкінець відповідальний секретар Приймальної комісії УжНУ Петро Горват закликав представників різних підрозділів вишу проаналізувати результати вступної кампанії та переглянути політику зарахування випускників коледжів навчання за скороченим терміном, аби збільшити загальну кількість абітурієнтів.

Ольга Брайлян